Ampacet wprowadza bezhalogenową, ognioodporną przedmieszkę

Ampacet wprowadza bezhalogenową…

Ampacet wprowadza HALOFREE 709, bezhalogenową przedmieszkę, która oferuje nadzwyczajne właściwości ognioodporne folii polietylenowych przy niskich współczynnikach domieszek i jest zgodna z przepisami bezpieczeństwa zdrowotnego i środowiskowego. 

Ognioodporność w przypadku tworzyw sztucznych ma na celu zapewnienie właściwości samogaszących, zapobieganie kapaniu tworzywa sztucznego podczas kontaktu z płomieniami, ograniczenie rozprzestrzeniania się płomieni i zmniejszenie możliwości powstawania dymu. Konwencjonalne środki zmniejszające palność zawierające brom i antymon są toksyczne dla środowiska i niebezpieczne dla zdrowia ludzi i organizmów żywych podczas spalania lub recyklingu produktów.

shutterstock-1035503887-halofree-small

HALOFREE 709 firmy Ampacet zapewnia doskonały wygląd oraz przejrzystość folii i może być barwiony przy użyciu w połączeniu z przedmieszkami z oferty kolorystycznej Ampacet. 

Otrzymuje „doskonałe” oceny w klasyfikacjach testowania palności, w tym B2 (DIN4102), VTM0 (UL94) i bliskich odpowiednikach Euroclass. Przedmieszka HALOFREE 709 firmy Ampacet jest również zgodna z przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, w tym z wymaganiami norm ISO14001 i OHSAS 18001 w zakresie optymalizacji ryzyka, przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, takimi jak 94/62/WE (europejska dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych) oraz ROHS; REACH i normą motoryzacyjną VDA 232-101 (Global Automotive Declarable Substance List).

Przedmieszka HALOFREE 709 firmy Ampacet nadaje się do szerokiego zakresu wszechstronnych zastosowań, takich jak sody dywanów, materiały opakowań przemysłowych, izolacja sufitów, okładziny poddachowe w domach, na stacjach kolejowych i stadionach.

Więcej informacji na temat produktu Ampacet HALOFREE 709 można uzyskać pisząc na adres marketing.europe@ampacet.com.

O Ampacet

Posiadająca 25 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 18 krajach firma Ampacet Corporation jest światowym liderem w produkcji przedmieszek, oferującym najszerszy zakres niestandardowych kolorów, efektów specjalnych, czerni, bieli i specjalnych dodatków do przedmieszek do wszechstronnych i trwałych procesów wytłaczania i zastosowań. 

Firma jest zaangażowana w osiąganie trwałego wzrostu i rentowności poprzez projektowanie innowacyjnych, rentownych i zrównoważonych rozwiązań w celu zwiększenia atrakcyjności wizualnej tworzyw sztucznych, ich funkcjonalności i wydajności wykraczającej poza granice. 

Posiadająca siedzibę główną w Tarrytown, Nowy Jork., Ampacet Corporation zatrudnia ponad 2000 osób na całym świecie i prowadzi centra rozwoju technicznego i kolorystyki oraz zakłady produkcyjne w obu Amerykach, Azji i Europie.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Eileen Ferguson, Ampacet Corporation, 660 White Plains Rd., Tarrytown, NY 10591; Tel: 914 631 6600; E-mail: eileen.ferguson@ampacet.com; lub na stronie www.ampacet.com.