Anwil, Rokita i Zakłady Azotowe Kędzierzyn laureatami konkursu Złap Zająca

Anwil, Rokita i Zakłady Azotowe Kędzierzyn laureatami konkursu Złap Zająca
Pracownicy trzech dużych firm chemicznych: Anwilu, PCC Rokita oraz Zakładów Azotowych Kędzierzyn otrzymali główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Złap Zająca. Jego organizatorem był Sekretariat Programu Odpowiedzialność i Troska.

Konkurs „Złap Zająca” był skierowany do pracowników firm chemicznych, dystrybucyjnych i recyklingowych skupionych w Programie. Jego rolą była integracja środowiska branżowego i załóg pracowniczych celem ochrony środowiska, a także edukacja poprzez poznanie świata zwierząt i świata roślin w ich ekosystemie oraz uwrażliwienie na potrzebę ochrony przyrody w jej codziennym życiu.

W trakcie zakończonych niedawno targów Poleko 2007 Program Odpowiedzialność i Troska przygotował galerię pokonkursową wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac w rywalizacji „Złap Zająca”.

Galeria była nietypowa, bo zrealizowano ją w postaci leśnego labiryntu, po którym wszyscy zwiedzający mogli się poruszać i spokojnie oglądać fotografie flory oraz fauny w różnych kompozycjach artystycznych, konfiguracjach kolorystycznych i ułożeniu geometrycznym. Otwarcie galerii nastąpiło pierwszego dnia targów, tuż po oficjalnym wręczeniu nagród przez Magdalenę Ozimek, koordynującą prace Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska” oraz Jerzego Majchrzaka, dyrektora Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Tegorocznymi laureatami w konkursie „Złap Zająca” zostali: nagroda I stopnia Jacek Przytomski z Anwilu, nagroda II stopnia Mirosław Krutin z PCC Rokita, nagroda III stopnia Piotr Matyja z Zakładów Azotowych Kędzierzyn-Koźle.

W trakcie Poleko 2007 firmy z grona Programu Odpowiedzialność i Troska, zgodnie z coroczną tradycją, przygotowały również wspólną, siedmioczęściową wyspę wystawienniczą. Wraz z Sekretariatem Programu na stoisku zaprezentowali się jego uczestnicy: Anwil, Basell Orlen Polyolefins, Branżowa Organizacja Odzysku, PCC Rokita, Zakłady Azotowe „Puławy" oraz Zakłady Chemiczne „Police".

Każda z firm prowadziła działania edukacyjne, służące polepszeniu wizerunku chemii. Realizatorzy pokazywali, iż produkty chemiczne mają wpływ na jakość życia oraz na poziom bezpieczeństwa naszego otoczenia. Wszystkie działania w atrakcyjny sposób popularyzowały wiedzę z dziedziny chemii, ochrony zdrowia i środowiska.

Ponadto, podobnie jak w latach ubiegłych, jedna z 16 nagród „Acanthus Aureus” powędrowała w ręce Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska” i grona firm – współwystawców. Nagroda ta jest przyznawana za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy na Targach Poleko 2007.

Zdjęcie Jacka Przytomskiego z firmy Anwil w konkursie Złap Zająca
I Nagroda - Jacek Przytomski, Anwil


Zdjęcie Mirosława Krutina z firmy PCC Rokita w konkkursie Złap Zająca
II Nagroda - Mirosław Krutin, PCC Rokita


Zdjęcie Piotra Matyji z firmy Zakłady Azotowe Kedzierzyn w konkursie Złap Zająca
III Nagroda - Piotr Matyja Zakłady Azotowe Kędzierzyn


Ponad 500 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory
 

Ponad 500 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4
Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®, Oxoplast®), alkohole OXO, aldehydy
 

Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®, Oxoplast®), alkohole OXO, aldehydy

Polska, 47-220 Kędzierzyn Koźle, Mostowa 30A
brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże