Anwil nagradza najzdolniejszych nastoletnich chemików

Anwil nagradza najzdolniejszych… Poznaliśmy zwycięzców IV edycji ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej. Spośród niemal stu uczestniczących w zmaganiach uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ośmiu województw - mazowieckiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego - organizatorzy wyłonili dwunastu najzdolniejszych chemików, którzy otrzymali indeksy Politechniki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Anwil. Włocławska spółka została sponsorem głównym konkursu po raz drugi.

W konkursie Chemicznym Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej (PŁ), czyli: Wydziału Chemicznego, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska od czterech lat biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy interesują się chemią i chcą sprawdzić swoje umiejętności w tej uznawanej za jedną z trudniejszych nauk.

W tegorocznej edycji młodzi uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i laboratoryjnymi z zakresu podstaw chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, obliczeń chemicznych oraz analizy jakościowej. Stawka konkursu była wysoka, ponieważ jego zwycięzcom organizatorzy zagwarantowali przyjęcie na trzy wydziały PŁ (Chemiczny, Biotechnologii i Nauk o Żywności, Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska) z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Dodatkowo na każdego z laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym tablety ufundowane przez Anwil.

Włocławska spółka jest głównym sponsorem konkursu od jego trzeciej edycji. To jednak nie jedyna inicjatywa, którą przedsiębiorstwo realizuje w partnerstwie z PŁ na rzecz popularyzowania, a także podnoszenia jakości nauczania chemii na wszystkich poziomach kształcenia.

- Z Anwilem łączy nas długoletnia współpraca zarówno na niwie edukacyjnej, jak i badawczej. Nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk i staży we włocławskiej spółce, natomiast kadra naukowa uczelni na zaproszenie Anwilu aktualnie bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, który dotyczy ceramizacji PCW, a już 11 kwietnia poprowadzi warsztaty chemiczne dla gimnazjalistów z Włocławka, w tym uczniów klasy patronackiej Anwilu. O tym, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze najlepiej świadczy fakt, że dwa lata temu uhonorowaliśmy spółkę tytułem „Przyjaciela Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej - podkreśliła dr hab. inż. Izabela A. Witońska, prof. PŁ, prodziekan ds. studenckich z Wydziału Chemicznego.

Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej odbyła się wczoraj, tj. 9 kwietnia, w gmachu LabFactor na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.

Źródło: Anwil

Czytaj więcej:
Konkursy 155

brak
 

Producent nawozów azotowych (saletra amonowa, saletrzaki CANWIL), polichlorku winylu (Polanvil), granulatów i płyt z PCW (Anwidur®, Anwipor®) oraz wodorotlenku sodu (ług sodowy)

Polska

Reportaże

Forum