Arburg na targach K 2019: Dwa spojrzenia na jeden świat

Arburg na targach K 2019:…
Stoisko firmy Arburg na wiodących na świecie targach K 2019, które odbędą się w dniach 16–23 października 2019 r. w Düsseldorfie, zostanie w całości poświęcone cyfryzacji i gospodarce o obiegu zamkniętym. Prezentując portal "arburgXworld" i program "arburgGREENworld", firma Arburg dostarczy odpowiedzi na istotne i pilne pytania dotyczące wieloaspektowej branży przetwórstwa oraz wykorzystania tworzyw sztucznych.

Specjaliści odwiedzający stoisko A13 w hali 13 będą mogli przekonać się, że firma Arburg, tradycyjnie występująca w roli lidera, intensywnie zajmuje się ważnymi tematami dotyczącymi przyszłości, potrafi udzielać odpowiedzi na stawiane obecnie pytania i dysponuje konkretnymi rozwiązaniami praktycznymi. Zawsze ma to na celu ochronę zasobów naturalnych i przyczynienie się w ten sposób do znacznego zwiększenia efektywności produkcji. Przyczyniają się do tego liczne nowości zastosowane we wtryskarkach, w technologiach oraz produktach i usługach cyfrowych.

Innowacyjne eksponaty i zastosowanie

- Wiodące na świecie targi K-2019 są najważniejszym forum do zaprezentowania najbardziej znaczących wizji i innowacji. Co trzy lata branża tworzyw sztucznych spogląda na Düsseldorf, aby zapoznać się z celem podróży do przyszłości - wyjaśnił znaczenie targów K dla firmy Arburg Michael Hehl, jej współwłaściciel i rzecznik zarządu. Na targach K 2019 koncern z Lossburga przedstawi na przykładzie innowacyjnych eksponatów i zastosowań różne możliwości rozsądnego wykorzystania tworzyw sztucznych, ich efektywnej produkcji, a także ochrony zasobów naturalnych.

Cyfryzacja i gospodarka o obiegu zamkniętym

- Zajmujemy się dwoma naprawdę ważnymi tematami naszych czasów: cyfryzacją i rozsądnym wykorzystaniem oraz ponownym użyciem tworzyw sztucznych - powiedziała Juliane Hehl, współwłaścicielka oraz członek zarządu ds. marketingu i techniki, podkreślając dwoiste podejście do tych kwestii. W zakresie cyfryzacji Arburg przedstawi nowości w oferowanych cyfrowych produktach i usługach, np. asystenta napełniania i asystenta plastyfikacji, oraz rozszerzone funkcje modułu Connectivity wtryskarek Allrounder. Ponadto w portalu dla klientów pojawią się kolejne aplikacje i funkcje. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gospodarka o obiegu zamkniętym jest tak ważnym tematem targów K 2019 - dodała Juliane Hehl - ponieważ ochrona środowiska i zasobów naturalnych są głęboko zakorzenione w filozofii przedsiębiorstwa. - W Düsseldorfie po raz pierwszy możemy bardziej efektywnie zaprezentować specjalistom nasz program arburgGREENworld.

Zanurz się w cyfrowym świecie Arburga

Stoisko "13A13" na targach K 2019 oferuje więcej cyfrowego świata Arburga niż kiedykolwiek wcześniej. Na dziesięciu interaktywnych stanowiskach usytuowanych wzdłuż "Drogi do cyfryzacji" odwiedzający mogą zdobyć wiedzę o "inteligentnych maszynach", "inteligentnej produkcji" oraz "inteligentnych usługach". Podczas targów będzie też można zobaczyć sześć sprawdzonych pakietów pomocniczych firmy Arburg, system komputerowy Arburg (ALS), moduł sterowania "pod klucz" (ATCM) oraz zdalny serwis firmy Arburg (ARS).

Nowe aplikacje w portalu "arburgXworld" 

Portal "arburgXworld" jest dostępny dla klientów w Niemczech od marca 2019 roku. Opinie na jego temat są dotychczas doskonałe. Oprócz bezpłatnych funkcji, takich jak "Centrum Maszyn", "Centrum Serwisowe", "Sklep" i "Kalendarz", na targach K 2019 r. zostaną zaprezentowane płatne funkcje oferujące usługi dodatkowe. Portal będzie dostępny w 18 językach.

"Inteligentny" Allrounder wie co produkuje

Na Allrounderze 570 A z siłą zamykania 2000 kN i systemem sterowania Gestica, Arburg zademonstruje ciekawe rozwiązanie. Nowy asystent napełniania będzie zintegrowany z systemem sterowania, co oznacza, że Allrounder "zna" formowaną część, którą ma produkować - w tym przypadku parę gogli Uvex z PA12. Arburg opracował asystenta napełniania wraz ze swoim partnerem z Akwizgranu, firmą Simcon. Po raz pierwszy zaprezentowano go na podczas Dni Technologii 2019.

Formowanie wtryskowe gogli odbywać się będzie w cyklu trwającym około 45 sekund. Pobieranie i przenoszenie w celu kontroli optycznej, znakowania laserowego i pakowania odbywać się za pomocą robota sześcioosiowego. Ponadto, komórka produkcyjna jest wyposażona w system SCADA Arburg Turnkey Control Module (ATCM), który umożliwia 100% identyfikowalność części.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum