Arburg na targach K 2019: Dwa spojrzenia na jeden świat

Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce

W tej kwestii, na targach K 2019, Arburg przedstawi dwa rozwiązania. W tym przykładzie zastosowania GOZ w praktyce Arburg współpracuje z firmą Erema, która dostarcza regranulat PP. W cyklu trwającym około czterech sekund na hybrydowej maszynie Allrounder 1020 H produkowanych będzie osiem kubków. 

W drugim przykładzie materiał PCR (recyklat pokonsumencki), pochodzący z odpadów domowych, będzie wykorzystywany do wytworzenia produktu technicznego. Dostępny na rynku PCR będzie przetwarzany przez elektryczny Allrounder 630 A w procesie spieniania Profoam. Drugim materiałem, który będzie wykorzystywany to elastomer termoplastyczny. Część formowana wtryskowo to klamka do drzwi, której dwie połówki będą montowane w formie. Następnie element zostanie obtryśnięty TPE.

Aplikacja ilustruje sposób ponownego wprowadzenia materiału PCR do użytku w celu uzyskania wysokiej jakości, trwałych części funkcjonalnych.

Premiera: arburgGREENworld

Zastosowania te świadczą o doświadczeniu Arburga w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i ochrony zasobów. Liczne działania - zarówno dla klientów, jak i wewnątrz firmy - zostały połączone w nowy program "arburgGREENworld", który opiera się na czterech filarach. Pierwsze trzy filary - "Zielona maszyna", "Zielona produkcja" i "Zielone usługi" - odnoszą się do ofert dla klientów, natomiast czwarty filar - "Zielone środowisko" - obejmuje procesy wewnętrzne w Arburgu.

20 maszyn Arburg na targach K 2019

Na stoisku w Arburga zaprezentowanych zostanie w sumie osiem maszyn Allrounder i jeden Freeformer, które zaprezentują innowacyjne zastosowania i procesy. Kolejnych jedenaście maszyn będzie można zobaczyć na stoiskach partnerów. Prezentacja 20 urządzeń Arburga na targach K 2019 będzie zatem obejmować szeroki zakres procesów, w tym wtrysk cienkościenny, technologię hybrydową, etykietowanie w formie, wtrysk wieloskładnikowy, mikrowtrysk, technologię spieniania Profoam, przetwarzanie LSR, tworzyw magnetycznych, tworzyw sztucznych pochodzenia biologicznego i recyklatów. Zastosowania obejmą wszystkie ważne gałęzie przemysłu, w tym: motoryzację i e-mobilność, elektronikę, budownictwo, technologie medyczne oraz opakowania. - Ale to  nie wszystko - obiecuje Juliane Hehl. - Mamy jeszcze wiele atutów w zanadrzu. Podczas targów w Düsseldorfie zapraszamy odwiedzających do obejrzenia nowych maszyn, procesów i zastosowań na naszym stoisku.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum