Arburg na targach Plast 2018

Arburg na targach Plast 2018 Na targach Plast w Mediolanie/Włochy firma Arburg zaprezentuje od 29 maja do 1 czerwca 2018 r. w hali 22, stoisko C81/D82 innowacyjne technologie związane z koncepcją Przemysł 4.0, technologie wtrysku i produkcję addytywną. Premiera na targach będzie dotyczyć nowej stylistyki wtryskarki ALLROUNDER 820 H z innowacyjnym układem sterowania GESTICA.

Trzecia z kolei pod względem wielkości - w nowej odsłonie

Nadeszła kolej na trzecią co do wielkości wtryskarkę, która zaraz po maszynach ALLROUNDER 1120 H i 920 H będzie świętować swoją premierę na targach w związku z zastosowaniem nowej stylistyki. Na targach Plast 2018 wtryskarka hybrydowa ALLROUNDER 820 H będzie głównym punktem programu na stoisku. W czasie cyklu wynoszącym 11 s wyprodukuje wiadro z PP o masie 300 g i pojemności 9 l. Do manipulacji wypraskami użyty zostanie liniowy manipulator MULTILIFT V40 o obciążeniu granicznym 40 kg.

Przykład praktyczny realizacji koncepcji Przemysł 4.0 - liny napinające „na żądanie”

W ramach praktycznego przykładu realizacji koncepcji Przemysł 4.0 zaprezentowane zostaną za pomocą linii „pod klucz”, której sercem będzie pionowa wtryskarka ALLROUNDER 375 V, możliwości uwzględnienia online specjalnych wymagań klientów dotyczących biegnących procesów wtryskiwania. Odwiedzający targi będą mogli samodzielnie zdecydować o parametrach wtryskiwanych lin, takich jak długość, kolor czy końcówka, i wprowadzić wybrany wariant bezpośrednio na terminalu. Za pomocą protokołu komunikacyjnego OPC UA zlecenie będzie przesyłane do centralnego układu sterowania SELOGICA. Linia „pod klucz” produkuje linę napinającą „na żądanie” w sposób elastyczny - od wtrysku do wtrysku.

Arburg Spannseile

freeformer: produkcja dwukomponentowych elementów funkcyjnych z materiałów oryginalnych

Dzięki maszynie freeformer i różnorodnym elementom funkcyjnym na stoisku C25 będzie można w praktyczny sposób przekonać się, że swobodne formowanie tworzyw sztucznych ARBURG (APF) nadaje się nie tylko do tworzenia prototypów, ale też do przemysłowej produkcji addytywnej elementów funkcyjnych. Na stacji interaktywnej odwiedzający będą mogli wziąć do ręki poszczególne elementy i osobiście zapoznać się z ich funkcjonalnością i wysoką jakością. freeformer wyprodukuje z komponentów takich jak PP i elastyczny, wysokowydajny TPE uchwyty z klipsem, z zastosowaniem połączenia twarde-miękkie.

25 lat firmy ARBURG Włochy

2018 to nie tylko rok, w którym odbywają się targi Plast w Mediolanie, ale też rok, w którym firma ARBURG Włochy świętuje 25 lat istnienia. Pod kierownictwem Björna Norena, który do dzisiaj jest jej prezesem, oddział ten rozpoczął działalność w 1993 roku i przez lata rozwijał się z powodzeniem. Jego siedziba znajduje się w miejscowości Peschiera Borromeo w pobliżu Mediolanu, a zatrudnionych w niej jest 38 pracowników. W szerokiej ofercie usług można znaleźć obsługiwaną przez ekspertów infolinię serwisową, wsparcie ze strony doświadczonych techników serwisowych i z zakresu zastosowań, znakomicie wyposażony magazyn części zamiennych, pomieszczenie wystawowe o powierzchni 300 m², przeznaczone do wykonywania prób z wtryskarkami ALLROUNDER, oraz program szkoleniowy.

Freeformer prototyping center


Źródło: Arburg

Czytaj więcej:
Druk 3D 224
Targi 1251

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum