Arburg organizuje Dni Technologii

Arburg organizuje Dni Technologii Arburg jak co roku organizuje swoje Dni Technologii, podczas których będzie można zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami dostarczanymi przez tego renomowanego producenta wtryskarek.

W tym roku Dni Technologii Arburga zaplanowano w terminie 23 - 26 marca w Lossburgu w Niemczech, gdzie mieści się siedziba główna firmy. Organizatorzy spodziewają się równie sporego zainteresowania jak w ubiegłym roku, kiedy to na spotkanie przybyło aż 4,1 tys. gości z 46 państw. Rok temu nie zabrakło również oczywiście wizytatorów z Polski.

- Korzyść z udziału w Dniach Technologii jest większa niż kiedykolwiek dotąd – tłumaczą przedstawiciele Arburga. - Unikatowe zestawienie techniki, wiedzy i doradztwa umożliwi zapoznanie się z naszymi aktualnymi wtryskarkami, innowacyjnymi zastosowaniami i nowatorskimi rozwiązaniami z zakresu automatyzacji. Poinformujemy o naszej ofercie z zakresu serwisu i szkolenia, a specjalistyczne wykłady umożliwią pogłębienie wiedzy na temat aktualnych problemów technologii wtrysku.

Arburg 2011


Co dokładnie przygotowano na Dni Technologii?

Program obejmie sześć wykładów prowadzonych przez branżowych ekspertów. Dotyczyć będą one praktycznych zalet układu sterowania Selogica i jego nowych funkcji, nowych wtryskarek Allrounder wprowadzonych na rynek w 2011 r., sposobu w jaki lakierowanie inline zwiększa efektywność i jakość zautomatyzowanej produkcji wyprasek, możliwości otwieranych przez zastosowanie form wtryskowych typu kostka, sposobów zastosowania zarządzanie energią w dziale wtryskarek. Jeden z wykładów odpowie też na pytanie, co jest zaletą modułowej konstrukcji wtryskarek Allrounder, która powstała na podstawie koncepcji o tej samej nazwie?

W trakcie czterodniowego spotkania będzie można również zapoznać się z takimi zagadnieniami jak automatyzacja realizowana dzięki manipulatorom z serii Multilift i manipulatorom o sześciu osiach ruchu, a także kompletnymi liniami produkcyjnymi dostosowanymi do potrzeb branży. Ważną częścią Dni Technologii będzie pokaz aktualnej oferty wtryskarek – poziomych i pionowych z serii Allrounder o sile zamykania 125–5000 kN, z napędem hydraulicznym, hybrydowym i elektrycznym. Ponadto na gości czekać będzie ponad 40 eksponatów wraz z innowacyjnymi zastosowaniami, m.in. w technologii mikrowtrysku, wtrysku wielokomponentowym, przetwórstwie ciekłych silikonów, wtrysku tworzyw duroplastycznych i proszków, produkcji w pomieszczeniach czystych, optymalizacji produkcji.

Organizatorzy spotkania chcą też opowiedzieć o historii wtryskarek Allrounder. – Historia tego sukcesu rozpoczęła się od opracowania koncepcji Allrounder w 1961 r. Dzięki odchylanemu układowi zamykania i przestawianej jednostce wtryskowej po raz pierwszy uzyskano kilka położeń pracy wtryskarki. Dzięki obecnej modułowej konstrukcji, wtryskarki Allrounder perfekcyjnie spełniają wymagania każdej branży. Aktualnie koncepcja Allrounder dotyczy nie tylko wtryskarek, lecz sięga znacznie dalej i obejmuje wszystkie działy naszego przedsiębiorstwa – od działu doradztwa do serwisu – wyjaśniają przedstawiciele Arburga.

Arburg 2011


Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum