Arburg pokaże na Plastpolu trzy wtryskarki

Arburg pokaże na Plastpolu…
Trzy modele nowoczesnych wtryskarek zademonstruje na swoim stoisku podczas zbliżających się targów Plastpol firma Arburg. Impreza w dniach 27-30 maja odbędzie się w Kielcach.

Targowa ekspozycja Arburga, w trakcie największych w naszym kraju targów dla branży tworzyw sztucznych, obejmować będzie prezentację dwóch maszyn z jubileuszowej serii Golden Edition oraz jednej wertykalnej wtryskarki z serii Allrounder V.

Jeśli chodzi o powstałe dwa lata temu na 50 - lecie działalności Arburga maszyny z rodziny Golden Edition, to są one efektywnymi ekonomicznie wtryskarkami hydraulicznymi. Posiadają uniwersalny układ sterowania Selogica, a modułowa struktura układu sterowania pozwala na dostosowanie możliwości maszyny do potrzeb niemal każdego procesu produkcji.

Ponadto proste, graficzne programowanie cyklu pracy, przejrzysty system nawigacji oraz bogate funkcje, które odpowiadają za nadzorowanie jakości produkcji ułatwiają sprawną obsługę i skuteczne wykorzystanie maszyny. Wtryskarki wyposażone są w 15-calowy płaski ekran dotykowy z interfejsem. Taki układ sterowania umożliwia szybką realizację sterowania procesem wtryskiwania.

Golden Edition, Allrounder 570C z siłą zamknięcia 2000 kN

W Kielcach Arburg zademonstruje maszynę Allrounder 320 C Golden Edition o sile zwarcia 500 kN i jednostce wtryskowej 170. Maszyna, na której będzie się odbywać produkcja listew zaciskowych cechuje się następującymi parametrami:

 • siła zabezpieczenia narzędzia: 35 kN
 • siła otwierania: 25 kN,
 • otwarcie narzędzia: 350 mm,
 • odległość między kolumnami: 320 x 320 mm,
 • siła i skok wypychacza: 30 kN i 125 mm
 • średnica ślimaka: 25/30/35 mm,
 • skuteczna długość ślimaka, stosunek L/D: 24/20/17,
 • skok ślimaka: 120 mm,
 • objętość wtrysku: 59/85/115 cm3,
 • masa wypraski: 54/77/105 g PS,
 • moment obrotowy ślimaka: 210/250/290 Nm.

Na drugiej maszynie Arburga z serii Golden Edition, Allrounder 570C z siłą zamknięcia 2000 kN pokazywany będzie proces wytwarzania obiektywów, soczewek do latarek.

- Od czasu wprowadzenia wtryskarek Golden Edition, czyli od 2006 r. na polskim rynku utrzymuje się duże zainteresowanie tą rodziną urządzeń. To co przesądza o ich powodzeniu, to wyszukana technologia, różnorodne wyposażenie i atrakcyjna cena. Wszystko to zaspokaja żądania użytkowników, działających na krajowym rynku i pozwala stać się wtryskarkom Golden Edition najchętniej sprzedawanymi w Polsce przez naszą firmę - tłumaczy Sławomir Śniady, manager Arburg Polska. - I to głównie z tych wszystkich powodów również podczas tegorocznego Plastpolu pokażemy szerokie zastosowania spełniane przez te maszyny.

Targowym uzupełnieniem dla wtryskarek Golden Edition będzie maszyna Allrounder 175 V o sile zamknięcia 125 kN jednostce wtryskowej o wielkości 70. Wtryskarki serii Allrounder V mają bezkolumnową konstrukcję układu zamykania i oferują swobodny dostęp do form wtryskowych. Umożliwiają ręczną obsługę form wtryskowych poprzez wkładanie obtryskiwanych elementów i wyjmowanie wyprasek oraz integrowanie ich w liniach produkcyjnych procesów zautomatyzowanych. Wtrysk prowadzony na tych wtryskarkach może być realizowany centralnie od góry lub poziomo, w płaszczyznę podziału formy.

Czytaj więcej: Targi 1017 Wtryskarki 530

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233