Automaticon 2017: Roboty w sektorze pakowania i paletyzacji

Automaticon 2017: Roboty w…
Podczas tegorocznych targów Automaticon firma Comau zaprezentuje część swojego asortymentu znajdującego zastosowanie w obszarze pakowania i zrobotyzowanej paletyzacji. W Hali nr 1 na stoisku C10 warszawskiego obiektu EXPO XXI goście będą mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań przeznaczonych do tych właśnie procesów.

Najnowszy w linii produktowej robot Rebel-S należy do rodziny robotów Scara. Urządzenie zaprojektowane do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowane przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii kontroli oraz zintegrowanej komunikacji poprzez magistralę Powerlink. Robot zostanie wykorzystany w aplikacji typu Pick&Place, w której przenosi on detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Ponadto na stanowisku obecny będzie robot Comau NJ40 wyposażony w chwytak pneumatyczny, który jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500 mm, a obciążenie może wynosić aż do 40 kg.

Comau


Ekspozycję uzupełni aplikacja demonstracyjna przygotowana przez polskiego partnera Comau, firmę TES. Będzie to zminiaturyzowana linia do paletyzacji, gdzie robot Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet miniowijarką, która będzie umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4 m kw. Stanowisko ma na celu ukazanie wysokiej wydajności pracy, prędkości, dokładności i powtarzalności, jakimi charakteryzuje się robot Racer3.

Comau


Wszystkie z prezentowanych robotów są różne, ale łączą je wspólne cechy: precyzja, niezawodność i wydajność. Są to bardzo istotne zalety wykorzystywane w środowisku produkcyjnym, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, sektorze FMCG czy innych branżach przemysłu.

Firma Comau należąca do grupy FCA jest jednym ze światowych liderów w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma posiada ponad 40-letnie doświadczenie potwierdzone ilością wdrożonych projektów w zakładach przemysłowych na świecie. Siedziba główna firmy mieści się we włoskim Turynie, a jej międzynarodowa sieć obejmuje 17 krajów, w których zatrudnia ponad 9 000 osób.