Automatyka firmy Comau na targach Hannover Messe

Automatyka firmy Comau na…
Podczas trwających do piątku targów Hannover Messe spółka Comau, czołowy globalny producent rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, prezentuje swoich przedstawicieli "nowej ery automatyki". Hanowerskie targi to wydarzenie uważane za największą wystawę przemysłową na świecie, dla firmy Comau jest to więc doskonała okazja, by przedstawić szerokiej publiczności dowody zaangażowania firmy na rzecz innowacji poprzez wykorzystywanie w jej obecnych fabrykach pełnego potencjału tzw. czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0).

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu firma Comau znajduje się na strategicznej pozycji pozwalającej jej doskonale rozumieć procesy i podstawowe potrzeby operatorów oraz proponować klientom swoje zaawansowane rozwiązania. Dlatego grupa Comau jest w swym podejściu otwarta na opartą na współpracy produkcję cyfrową, a jej produkty są idealnie skomunikowane i łatwe w zrozumieniu oraz obsłudze. Co nie mniej ważne, podejście to przewiduje w pełni bezpieczną i synergiczną współpracą pomiędzy człowiekiem a robotem. Taka filozofia odzwierciedlona jest w rozwiązaniu HUMANufacturing, gdzie roboty przemysłowe nie są już ograniczone barierkami i pracują tuż przy operatorach. HUMANufacturing to również umacnianie roli człowieka w sektorze produkcyjnym i właśnie w takim kontekście Comau prezentuje potęgę swojej innowacyjnej wizji bezpośrednio poprzez pracującą linię produkcyjną. Dzięki nadającym się do noszenia, mobilnym urządzeniom sterowniczym operatorzy linii pracują na linii montażowej w bliskim kontakcie z robotami AURA. Częścią tej linii produkcyjnej są także w pełni zgodne z koncepcją Internetu rzeczy stacja montażowa Comau SmartRob i nowy system AGV Agile1500.

Kolejną nowością na targach Hannover Messe 2017 jest unikatowy, 6-osiowy, konfigurowalny robot przegubowy bazujący w 100 proc. na sprzęcie typu open-source i platformie oprogramowania umożliwiającej współużytkowanie oraz rozszerzanie aplikacji. Idealny do zastosowań szkoleniowych, rozrywkowych, handlowych i konsumenckich ewolucyjny robot e.DO ma wiele różnych zastosowań, od wykonania prostej czynności przeniesienia elementu na inne miejsce po rozwiązania z zakresu automatyki do celów biznesowych lub osobistych. Robot e.DO nawiązuje do robotów przemysłowych, a dzięki swojej mocy i elastyczności nadaje się do praktycznie wszystkich zastosowań zgodnych z jego parametrami prędkości i udźwigu.

- Z dumą prezentujemy naszą wizję czwartej rewolucji przemysłowej, którą nazywamy HUMANufacturing - mówi Mauro Fenzi, szef firmy Comau. - Digitalizacja dokonuje niesamowitych zmian w przemyśle, a naszą rolą jest wspieranie w tym procesie firm o różnej wielkości poprzez dostarczanie im dostosowanych do ich potrzeb rozwiązań, które są w pełni skomunikowane ze światem zewnętrznym i łatwe w obsłudze. Dowodem naszego zaangażowania na rzecz rozwoju produktów i umiejętności sprzyjających cyfryzacji fabryk jest nieustanne poszerzanie naszej obszernej oferty, którą z przyjemnością prezentuję na tegorocznych targach Hannover Messe.

Proces digitalizacji będzie również wymagał stworzenia nowych kompetencji i profesjonalnych ról na wszystkich poziomach, dlatego spółka Comau przygotowała specjalną strefę stoiska, w której odwiedzający mogą lepiej zrozumieć nowe możliwości i wyzwania związane z koncepcją Industry 4.0. Ponadto w Comau Academy można każdego dnia wziąć udział w dwóch darmowych seminariach - o godzinie 10.30 i ponownie o godzinie 14.30 - na których jest mowa o tym, w jaki sposób firmy mogą jak najlepiej wykorzystywać swój potencjał i zwiększać efektywność swoich procesów produkcyjnych.

Comau


Te oraz inne innowacyjne rozwiązania można podziwiać wyłącznie na stoisku Comau nr C04 w Hali nr 17. Swoje roboty współpracujące AURA, wspólnie z rozwiązaniami o nazwie openROBOTICS, Comau prezentuje również w tak zwanym Parku zastosowań (Application Park) (Hala nr 17, Stoisko nr E42).