BASF otwiera fabrykę tworzyw w Azji

BASF otwiera fabrykę tworzyw…
Otwarcie nowego zakładu BASF w koreańskiej miejscowości Yeosu przyczyni się do zwiększenia ilości dostaw poliarylosulfonu Ultrason, wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zdolność produkcyjna fabryki wynosi 6 tys. ton rocznie, co pozwoli sprostać rosnącym potrzebom rynku azjatyckiego.

- Produkcja wysokiej jakości tworzyw sztucznych Ultrason w Korei pomoże nam w osiągnięciu celu, jakim jest uzyskanie 75-procentowego poziomu produkcji lokalnej wszystkich produktów sprzedawanych w regionie Azji i Pacyfiku do 2020 roku - powiedział Raimar Jahn, prezes działu Performance Materials BASF.

Nowa fabryka jest pierwszym zakładem produkującym Ultrason wybudowanym poza granicami Niemiec. Dzięki niemu globalna zdolność produkcyjna firmy wzrośnie do 18 tys. ton tworzywa rocznie. Nowa fabryka zatrudni 50 pracowników.

Ultrason to nazwa handlowa tworzyw firmy BASF z rodziny polieterosulfonów (Ultrason E), polisulfonów (Ultrason S) i polifenylosulfonów (Ultrason P). Produkty wykonane z tych tworzyw są odporne na działanie temperatury do 220 st. C, zachowując przy tym pełnię swoich właściwości i doskonałą stabilność chemiczną.

Materiał Ultrason ma szerokie zastosowanie w przemyśle elektronicznym, samochodowym, lotniczym, a także przy produkcji odpornych na wysoką temperaturę lekkich komponentów. Tworzywo wykorzystywane jest również na potrzeby produkcji membran stosowanych do oczyszczania wody, elementów instalacji wodociągowych oraz komponentów dla urządzeń o przeznaczeniu spożywczym, np. ekspresów do kawy lub naczyń do kuchenek mikrofalowych. Ultrason służy również do wytwarzania materiałów kompozytowych z włókien węglowych.

Korea to jedno z trzech państw produkujących najwięcej urządzeń elektrycznych i elektronicznych na świecie, dlatego też lokalni przedsiębiorcy będą mogli w szczególny sposób wykorzystać lepszą dostępność tworzyw Ultrason. BASF będzie mógł także łatwiej docierać do innych znaczących rynków, takich jak Chiny i Japonia.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08