BASF podnosi prognozę na 2005 rok

BASF podnosi prognozę na 2005… BASF Group ogłosiła swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2005 roku oraz prognozę na 2005 rok.
  • wzrost sprzedaży (o 14%) do 10,6 mld Euro,
  • zysk operacyjny (EBIT) – wzrost o 31% do 1,7 mld Euro
  • sukces nowego kompleksu Verbund w Naijing w Chinach,
  • prognoza na 2005 – sprzedaż i zysk powyżej wysokiego poziomu z 2004 roku


Wartość sprzedaży w 2 kwartale 2005 w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim wzrosła o 14% - do poziomu 10,6 mld Euro, a zysk operacyjny (EBIT – przed odliczeniem odsetek i podatków) wzrósł o 31%.
W pierwszej połowie 2005 roku BASF osiągnęła łączną sprzedaż o wartości 20,7 mld Euro, o 13% większą od wykazanej po sześciu pierwszych miesiącach 2004 roku, natomiast zysk operacyjny wzrósł w tym okresie o 32% (3,2 mld Euro).

„W wielu częściach Europy i świata wzrost gospodarczy jest bardzo słaby, a sytuacja geopolityczna jest napięta. Mimo tego, przy szybkim wzroście cen surowców (przede wszystkim ropy naftowej) udało nam się utrzymać zadowalający poziom wzrostu sprzedaży” - podczas konferencji prasowej prezes BASF Group dr Jürgen Hambrecht podziękował wszystkim pracownikom za ich niezwykły wysiłek, który wykazali w tym ciężkim okresie.

Prognoza na 2005 rok.
Kierownictwo BASF przewiduje znacznie wyższy poziomu sprzedaży i zysku operacyjnego w porównaniu z bardzo dobrym rokiem 2004. Jednak dla całej branży chemicznej prognozuje się wzrost na poziomie około 3%, czyli trochę wolniej niż w roku poprzednim. Najsilniejsze bodźce wzrostu nadejdą ponownie z rynków azjatyckich oraz ze Stanów Zjednoczonych.

# # #
BASF The Chemical Company jest wiodącą firmą chemiczną na świecie. Swoim klientom oferuje szeroki asortyment produktów, który obejmuje: chemikalia, tworzywa sztuczne, produkty uszlachetniające, środki ochrony roślin i chemikalia specjalne, sięgając aż do ropy naftowej i gazu ziemnego. Jako wiarygodny partner dla wielu branż, dostarcza inteligentne rozwiązania oraz innowacyjne produkty, czym przyczynia się do sukcesów osiąganych przez swoich klientów. BASF stale rozwija swoje technologie, wykorzystując je do tworzenia nowych, perspektywicznych rynków. Działania BASF łączą w sobie sukces ekonomiczny, ochronę środowiska oraz odpowiedzialność społeczną, co w znaczący sposób wpływa na lepszą przyszłość. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 82 000 pracowników. W roku 2004 koncern BASF uzyskał obrót rzędu ponad 37 mld Euro. BASF jest notowany na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA), Zurychu (BAS), Paryżu (BA) oraz Nowym Jorku (BF).

BASF Polska Sp. z o.o. jest na rynku polskim ważnym partnerem w przemyśle i rolnictwie. W swojej obecnej formie powstała w 1992 roku. Oferuje ponad 8-tysięczną paletę produktów i rozwiązań w prawie wszystkich branżach, m.in. w budownictwie, rolnictwie, petrochemii, przemyśle samochodowym, elektronicznym, włókienniczym, opakowań i artykułów spożywczych, papierniczym, kosmetycznym i środków czyszczących. BASF Polska zatrudnia łącznie 201 pracowników. Centrala firmy mieści się w Warszawie. BASF posiada także zakład premiksów w Kutnie oraz 4 pola doświadczalno-demonstracyjne, gdzie prowadzone są badania w lokalnych warunkach glebowo-klimatycznych nad nowoczesnymi środkami ochrony roślin. W Kutnie wytwarzane są mieszanki do pasz dla zwierząt, które spełniają najwyższe światowe standardy jakości (ISO 9001:2000 i ISO 140001). W roku 2004 BASF Polska osiągnęła obrót przekraczający 1,19 mld PLN.

Czytaj więcej:

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska