BASF rozbudowuje w Polsce zakład katalizatorów samochodowych

BASF rozbudowuje w Polsce…
BASF inwestuje w rozbudowę zakładu katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej. Rozbudowa przewiduje nowe linie produkcyjne i dodatkową infrastrukturę do wyposażenia samochodów osobowych z silnikiem diesla i benzynowym w innowacyjne katalizatory i filtry firmy BASF. Inwestycja zwiększy istniejący zakład produkcyjny o około 14 000 m2, czyli o ponad 50% obecnego obszaru produkcyjnego, tworząc nowe miejsca pracy w Regionie Dolnego Śląska.

- Nasz zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej jest największym zakładem produkującym katalizatory samochodowe BASF w regionie Europy, a wraz z planowaną rozbudową umocnimy nasze zaangażowanie na rzecz naszych klientów i strategii rozwoju biznesu w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - powiedział Tilo Horstmann, wiceprezes BASF Mobile Emissions Catalysts Europe.

Producenci samochodów rozpoczęli pracę z nowymi przepisami we wrześniu 2017 r., kiedy wprowadzono regulacje Euro 6d „Emisje w rzeczywistym ruchu drogowym” (RDE) obowiązujące w Unii Europejskiej. Przepisy Euro 6d dotyczące emisji spalin określają konkretne wartości graniczne emisji, które muszą być spełnione w rzeczywistych cyklach jazdy.

- Wprowadzenie limitów opartych na RDE zapewnia lepszą jakość powietrza. Nasze technologie, zarówno dla pojazdów napędzanych olejem napędowym, jak i benzyną, zostały zaprojektowane tak, aby spełniać nawet najbardziej restrykcyjne normy - powiedział Dirk Demuth z BASF Mobile Emission Catalysts.

Planowana rozbudowa przewiduje stworzenie najnowocześniejszych linii produkcyjnych z pełnym zakresem technologii katalizatorów i filtrów spalin, w tym selektywną redukcję katalityczną na filtrze (SCR.2F). To opatentowana technologia, która łączy rozwiązanie katalizatora SCR z filtrem cząstek stałych, co pozwala kontrolować emisję tlenków azotu (NOx) i cząstek stałych z silników wysokoprężnych w jednym miejscu. Ponadto, zostaną wyprodukowane technologie adsorpcji tlenków azotu, Lean NOx Trap (LNT) i innowacyjne katalizatory czterofunkcyjne (FWC).

Źródło: BASF


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska