BASF wspiera edukację chemiczną we Wrocławiu

BASF wspiera edukację chemiczną…
BASF Polska oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisały we wtorek umowę w zakresie działań edukacyjnych. Efektem współpracy będzie stworzenie dwóch nowych laboratoriów chemicznych, w których dzieci będą mogły czerpać radość z obcowania z nauką poprzez przeprowadzanie niezwykłych doświadczeń.

Współpraca obu firm ruszy w styczniu 2015 r. Pierwszy etap wspólnych działań będzie obejmował prace przygotowawcze, zaś od drugiego półrocza wystartuje realizacja programu warsztatów chemicznych dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez zespół Humanitarium i zespół BASF Polska.

- Program zajęć chemicznych będzie przeznaczony dla różnych grup wiekowych, zarówno małych dzieci, uczniów szkół podstawowych i młodzieży, dlatego już teraz przygotowujemy specjalnie warsztaty, które pozwolą wszystkim uczestnikom zmienić się w młodych naukowców i zagłębić w tajniki chemii - powiedziała Kamila Myrdek-Rak, kierownik Humanitarium.

Partnerstwo z firmą BASF Polska, które rozpoczęło się ponad rok temu w trakcie organizacji międzynarodowego konkursu Chain Reaction, ma być wzmocnieniem działań popularyzujących naukę chemii wśród dzieci i młodzieży. Umowa z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ gwarantuje BASF Polska otrzymanie tytułu strategicznego partnera oraz wyłącznego partnera Laboratorium Chemicznego w Humanitarium.

- Cieszę się, że możemy dziś oficjalnie rozpocząć współpracę z Humanitarium – powiedział Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska. - To kolejny krok BASF Polska, jeśli chodzi o zaangażowanie firmy w tym regionie, i bardzo istotna cześć naszej edukacyjnej aktywności w Polsce. Mam nadzieję, że będziemy mogli stworzyć doskonałe i długotrwałe partnerstwo, oraz wspólnie tworzyć chemię w najlepszy możliwy sposób.

BASF Polska


BASF Polska bierze czynny udział w wielu edukacyjnych projektach, które zachęcają dzieci i młodzież do odkrywania sekretów chemii. Współpracuje także z wiodącymi uczelniami w Polsce. Obszar działań dotyczy zarówno wykładów dla studentów, jak i badań technologicznych.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska