BASF wspiera szkolnictwo zawodowe w Środzie Śląskiej

BASF wspiera szkolnictwo zawodowe… W przyszłym roku szkolnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej ruszy nowa klasa o profilu monter mechatronik. Pomysłodawcą stworzenia nowego kierunku kształcenia zawodowego jest spółka BASF Polska, która obejmie klasę swoim patronatem.

- Powołanie klasy monter mechatronik w BASF wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy - mówi Katarzyna Jedynak, kierownik projektu z ramienia BASF Polska Sp. z o.o. - Nauka zawodu trwać będzie 3 lata. Uczniowie zdobędą solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe w naszym najnowocześniejszym zakładzie produkcji katalizatorów w Europie, który mieści się w miejscowości Święte na terenie gminy Środa Śląska. Najlepsi absolwenci nowego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie.

Klasa monter mechatronik w BASF będzie miała charakter dualny, co oznacza, że część zajęć będzie odbywała się w szkole, a część w fabryce katalizatorów BASF Polska w powiecie średzkim. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu oprócz wiedzy merytorycznej uczniowie będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. BASF uczniom swojej klasy patronackiej proponuje liczne udogodnienia, w tym transport do zakładu, dodatkowe zajęcia z języków obcych, wymianę zagraniczną oraz wspieranie dalszego kształcenia. Edukacja zostanie uwieńczona podwójną certyfikacją: polską oraz niemiecką, przy czym obydwa egzaminy przeprowadzane będą w języku polskim.

Średzki zakład produkcji katalizatorów BASF jest największym i najnowocześniejszym zakładem tego typu na terenie całej Europy. Został otwarty w lipcu 2014 roku, aktualnie zatrudnia ok. 400 osób. Pochodzące z zakładu katalizatory wykorzystywane są przez producentów samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym w celu spełnienia wymagań surowszych norm emisji spalin Euro 6/VI.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

Reportaże

Forum