BMW: rozwiązanie Dassault Systèmes do planowania produkcji

BMW: rozwiązanie Dassault…

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że program optymalizacji wydajności zakładu poprzez cyfrową transformację planowania i harmonogramowania produkcji jest już realizowany w ramach partnerstwa z BMW Group. Aplikacje firmy Dassault Systèmes z rodziny Delmia Quintiq zostały pomyślnie wdrożone w należących do BMW Group zakładach w Dingolfing, Lipsku i Ratyzbonie w celu optymalizacji produkcji i montażu podzespołów napędów E-Drive.

Linie montażowe napędów E-Drive są połączone z wirtualnym środowiskiem Delmia Quintiq do planowania i harmonogramowania produkcji. Aplikacje te mają za zadanie obniżyć koszty produkcji przez skrócenie czasu uruchomienia linii, ograniczenie poziomu zapasów oraz szybkość reakcji na zakłócenia.

Rozwiązania Delmia Quintiq będą wdrażane w pozostałych zakładach BMW Group w celu optymalizacji produkcji podzespołów. Plany te obejmują każdy z pięciu należących do koncernu zakładów w Niemczech.

- Zainteresowanie klientów autami elektrycznymi rośnie bardzo dynamicznie, co zmusza producentów OEM do optymalizacji stosunkowo ograniczonych zasobów na tym nowym rynku. Kluczowe znaczenie ma w tym kontekście produkcja części na czas. Brak podzespołów ma bezpośredni wpływ na sprzedaż samochodów. Ryzyko niedoboru komponentów można ograniczyć dzięki nowemu podejściu do planowania produkcji, które zwiększa efektywność łańcucha dostaw części, dzięki lepszemu zarządzaniu ogromną ilością danych oraz komunikacji między interesariuszami - mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności.

- Rozwiązania firmy Dassault Systèmes pozwalają BMW Group nie tylko szybciej podejmować dobre decyzje biznesowe, ale także zwiększają wydajność i mają bezpośredni wpływ na poprawę KPI.

malusi-msomi-xp-mgsqga8-unsplash


Czytaj więcej:
Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska