Balansowanie różnicy ciśnienia w formie dla detali trudnych

Balansowanie różnicy ciśnienia…
Demag Plastics Group Sp. z o.o. zaprezentuje na targach Plastpol 2014 (stoisko G15) precyzyjną i oszczędną, w pełni elektryczną wtryskarkę z innowacyjną funkcją activeFlowBalance do wtrysku w formach trudnych do wypełnienia.

Na targach Plastpol 2014 Demag Plastics Group zaprezentuje w pełni elektryczną wtryskarkę IntElect 100 (siła zamykania 1.000 kN) z 32-gniazdową formą do produkcji kołka rozporowego. Zadaniem maszyny i procesu jest równomierne wypełnienie wszystkich gniazd formy, bez niedolewów i przetrysków. W związku z tym maszyna została wyposażona w funkcję activeFlowBalance. Będzie można na żywo zobaczyć jaki wpływ na jakość detali w poszczególnych gniazdach ma załączenie/wyłączenie tej funkcji.

Pewność, stabilność procesu i precyzja z zachowaniem wąskich tolerancji - to charakterystyczne cechy w pełni elektrycznych maszyn z serii IntElect. W maszynach tych zastosowane są bezpośrednie napędy Sumitomo (SHI) Demag, które firma sama konstruuje, wytwarza i optymalizuje pod kątem procesu wtrysku. W przeciwieństwie do napędów napędzanych przekładnią pasową, napędy bezpośrednie oferują większą sprawność energetyczną, wyższą dynamikę ruchów, precyzję i powtarzalność, co przekłada się na końcowy czas cyklu. Idealnym obszarem dla tego typu maszyn Sumitomo (SHI) Demag jest w szczególności produkcja wielkoseryjnych elementów precyzyjnych.

activeFlowBalance – balansowanie form wielogniazdowych

Nierównomierne i zmienne balansowanie ciśnienia w formach wielogniazdowych może być z powodzeniem wyrównane dzięki funkcji activeFlowBalance. Negatywny efekt wypływek, niedolewów i potencjalnego zagrożenia uszkodzenia formy zostaje wyeliminowany.

Kołek z procesu wtrysku bez activeFlowBalance

Kołek z procesu wtrysku bez activeFlowBalance: różnice w ciśnieniu w poszczególnych gniazdach powodują przetrysk niektórych detali


Funkcja maszyny activeFlowBalance wykorzystuje przy przejściu z funkcji wtrysku na docisk ekspansję sprężonego stopu tworzywa, przez co gniazda częściowo już wypełnione dopełniane są przez ich niższe przeciwciśnienie. Proces balansowania przebiega w sposób naturalny bez wydłużenia czasu cyklu.

Kołek z procesu wtrysku z włączoną funkcją activeFlowBalance

Kołek z procesu wtrysku z włączoną funkcją activeFlowBalance pozwala na jakościową produkcję detali trudnych do wypełnieniaDemag Plastics Group Sp. z o.o.
Plastpol, 27–30 maja 2014
Targi Kielce SA, ul. Zakładowa 1 – Hala G, Stoisko 15


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09