Barwienie tworzyw sztucznych - ekspert od projektu do produkcji

Koncepcje kolorów według wymagań klientów

Laboratorium kolorów firm Finke to jądro firmy. Podczas procesu selekcji i doboru kolorów, koloryści Finke współpracują blisko z przetwórcami tworzyw sztucznych. Każdego roku rozwijają ponad 8000 nowych odcieni kolorów zgodnie z wymaganiami klientów. - Kładziemy duży nacisk na kompleksowe wsparcie naszych klientów. Nasi doświadczeni technicy i koloryści doradzają użytkownikom od etapu projektowania produktu do jego wdrożenia do produkcji - mówi zarządzający firmą Felix Finke, wyjaśniając gdzie leży sukces jego koncepcji.

Aby uzyskać optymalne efekty, koloryści Finke używają oryginalnego materiału klienta. Prawie wszystkie powszechnie stosowane termoplastyczne polimery są w magazynie firmy i mogą być od razu przetwarzane w centrum technicznym. Przetwórcy tworzyw sztucznych mogą wybrać jedną z trzech koncepcji doboru koloru, począwszy od ich pomysły pierwszego koloru po gotowy barwnik Finke: dobór kolorów i wysyłka próbek zgodnie ze specyfikacją, dopasowanie kolorów niestandardowych w laboratorium Finke lub usługę kolorystyczną na miejscu u klienta. Oprócz próbek kolorów, dwie aplikacje Finke - RAL-Finder i PAN-Finder - wspomagają wybór koncepcji kolorów wymaganych przez klientów.

Dobór i wysyłka próbek zgodnie ze specyfikacją: w przypadku koncentratów barwiących FIBAPLAST, farb ciekłych FIBASOL lub mieszanek pigmentowych WUBALEN, firma Finke opracowuje próbki w zależności od specyfikacji kolorystycznej klienta w ciągu około tygodnia. Następnie przetwórca otrzymuje próbkę produktu do testowania na swojej maszynie przetwórczej.

Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych mogą również opracowywać indywidualne systemy barwiące bezpośrednio współpracując z kolorystami w laboratorium Finke. Wtryskiwane płytki, nakrętki, rozdmuchiwane butelki, folia oraz folia typu „cast” mogą być bezpośrednio wyprodukowane w laboratorium w celu doboru kolorów. W ten sposób można przygotować gotowy system barwiący w ciągu jednego dnia.

Finke oferuje również kolorystyczną usługę dla wymagających i dużych projektów u klienta. Fachowcy i technicy firmy dobierają kolory u klienta na jego maszynie przetwórczej, aby umożliwić rozpoczęcie produkcji seryjnej, w jak najkrótszym czasie.

Precyzyjne analizy

Precyzyjne analizy laboratoryjne uzupełniają kompleksową usługę oferowaną przez Finke. Sprzęt analityczny jest na bieżąco aktualizowany zgodnie z najnowszym stanem techniki. Analizowane próbki nie są zagadką, dokładne pomiary i uzyskane dane pozwalają przewidzieć, jaki produkt i jakiej jakości jest wymagana do konkretnego zastosowania. Analizy zapewniają również ustalenie przyczyn problemów w przypadku ich występowania w procesie przetwórstwa.

Karl Finke GmbH & Co. KG z siedzibą w Wuppertalu jest jednym z producentów masterbatchy dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. Wysokowartościowe masterbacze, farby w płynie, farby w paście i preparaty pigmentowe w postaci proszku znajdują zastosowanie w opakowaniach do kosmetyków i żywności, w przetwórstwie wtryskowym, w barwieniu technicznych części konstrukcyjnych, foliach oraz w przemyśle motoryzacyjnym i meblowym.

Firma, mająca ponad 65 lat doświadczenia, posiadająca certyfikaty ISO 9001, 14001 i 50001 prowadzi swoich klientów od projektu do produkcji seryjnej ich wyrobów. Najnowocześniejszy technicznie sprzęt gwarantuje optymalne rozwiązania w zakresie techniki stosowania i kolorystyki we własnym laboratorium lub na miejscu u klienta.

Jako przedsiębiorstwo niezależne od koncernów, firma Karl Finke GmbH & Co. KG utrzymuje bazy dystrybucyjne w wielu krajach i eksportuje swoje wyroby na cały świat.

Karl Finke Building

Siedziba firmy Finke


Źródło: Finke