Bawarska sztuka pakowania na Warsaw Pack

Bawarska sztuka pakowania…

VI edycja najszybciej rozwijającej się imprezy targowej Technik Pakowania i Opakowań w Polsce to pierwsze miejsce w Europie Środkowej, gdzie na stoisku BOSKY można będzie zobaczyć chyba najbardziej kompaktowy model maszyny pakującej w kartony: ReadyPack - model podstawowy producenta z Bawarii: SOMIC GmbH.

Zalety SOMIC ReadyPack

  • niedroga i szybszy zwrot z inwestycji
  • dostawa i instalacja na miejscu
  • zminimalizowany wskaźnik błędów i niższe koszty personelu (w porównaniu z ręcznym pakowaniem)
  • wysoka wydajność przy niewielkim zapotrzebowaniu na miejsce

ReadyPack to idealne rozwiązanie dla nowicjuszy automatyzacji procesu pakowania: mała i wszechstronna maszyna, która rozwiązuje standardowe zadania związane z pakowaniem i może być używana do pakowania jednoczęściowego, jako pakowarka tacek oraz jako pakowarka typu wrap around.

SOMIC w Polsce reprezentuje grupa BOSKY, która od ponad 25 lat z dumą i pasją doskonali swoją ofertę w zakresie automatyzacji procesu pakowania poprzez nawiązywanie współpracy z producentami najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań w zakresie pakowania.

Od 23-25.11.2021 na stoisku B2.01 w hali B będzie można zapoznać się z pełną ofertą firmy BOSKY: maszyny pakujące, urządzenia ergonomiczne, materiały opakowaniowe i roboty. W każdym obszarze BOSKY współpracuje z partnerami z Europy i świata a jako wyłączny dystrybutor w Polsce reprezentuje te firmy na naszym rynku.

Swoją ofertę BOSKY buduje na podstawie potrzeb w przyszłości, dlatego np. już dzisiaj jako jedyny w Polsce dystrybutor opakowań 100% biokompostowalnych firma łączy nowoczesne technologie z rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska.

pojemniki-100-kompostowalne-earthcycle
Pojemniki 100% kompostowalne EarthCycle

Trendy i wyzwania przyszłości

Przekonanie, że opakowanie produktu, oprócz spełniania funkcji ochronnej, musi spełniać szereg wymagań zależnych od potrzeb konsumentów i od pozycjonowania produktu na rynku, to podstawa misji, jaką realizuje BOSKY od 1995 r. Opakowanie utrzymuje świeżość towaru, stanowi jednocześnie jego reklamę, jest elementem promocji firmy, kształtuje jej postrzeganie, dlatego BOSKY swoją ofertę opiera na najnowszych technologiach i wprowadza innowacje nie tylko dla samych opakowań, ale również w procesy pracy.

Wyraźnym trendem w obszarze pakowania jest obecne dążenie do redukcji wagi i objętości opakowania jak i dostosowanie materiału, z którego opakowanie jest zrobione do wymagań związanych z ochroną środowiska naturalnego. W niedalekiej już przyszłości producenci nie tylko żywności będą w stanie poszerzyć możliwości wzrostu przewagi konkurencyjnej poprzez zastosowanie nowoczesnych opakowań, spełniających w/w wymagania.

- Jednym z najważniejszych celów doskonalenia naszej oferty jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, które będą spełniały założenia tzw. zrównoważonego rozwoju, i to zarówno w odniesieniu do oferowanych maszyn, jak i materiałów opakowaniowych przyjaznych środowisku – mówi Marcin Boski , prezes BOSKY. - Pasja do zaawansowanych technologii i ciągły rozwój jest tym, co wyróżnia nas jako dostawców rozwiązań w procesie pakowania. Skupiamy się przy tym na rzetelnej współpracy pomiędzy ludźmi: naszego zespołu z pracownikami naszych klientów z jednej strony oraz naszych dostawców z drugiej strony.

- Wybieramy producentów, których rozwiązania są często imponujące, ale jednocześnie takich, którzy przestrzegają wartości zgodnych z naszym kodeksem etycznym: dbałość o ludzi, w tym o środowisko naturalne. - dodaje Ewa Kociełkiewicz, kierownik działu Zakupów.

Wygoda i wydajność

Zarówno bezpieczeństwo jak i wygodna organizacja pracy są ważnym kryterium dla inżynierów BOSKY w projektowaniu linii pakujących oraz maszyn. W ofercie można znaleźć maszyny w pełni automatyczne jak i takie rozwiązania, które nie wymagają pełnej automatyzacji ani nawet zmian w istniejącej infrastrukturze. Takie urządzenia ergonomiczne nie tylko poprawią zdrowie pracowników ale przy tym efektywność ich pracy i wydajność zakładu.

Podczas Warsaw Pack można będzie się przekonać o tym, że jakość i trwałość opakowania pozostają na najwyższym poziomie tak samo jak atrakcyjność opakowania dla konsumenta. Na stoisku BOSKY prezentowane będą pojemniki, siatki i tworzywa najnowszej generacji oraz sposoby na redukcję ilości opakowania.

Ponieważ BOSKY koncentruje się na obsłudze jedynie na rynku polskim wsparcie ekspertów tej firmy to z jednej strony wiedza na temat maszyn i technologii z drugiej strony bliskość. Klienci BOSKY wysoko oceniają wartość usług w zakresie doboru rozwiązań i materiałów opakowaniowych, pomocy technicznej i inżynieryjnej oraz wsparcie logistyczne, w tym terminowość dostaw. Strategia BOSKY wynika z dążenia do budowania z Klientem partnerskiej relacji, opartej na zaufaniu i służącej długotrwałej współpracy.

Na stoisku Warsaw Pack 2021:
Mecapack: maszyna typu trysealer z Francji do zamykania pojemników, w tym ekologicznych.
Somic: maszyna do pakowania zbiorczego typu casepacker.
VersaBox: autonomiczny robot do transportu wewnętrznego
Cobopal Y: stacja paletyzująca z wykorzystaniem robota YASKAWA
ErgoPack: Innowacyjny system wiązania palet w pionie bez schylania się
REISOPACK mobilna wiązarka palet w poziomie  
Pieri: owijarka palet folią
project Proband - mobilne, wygodne i uniwersalne w użytkowaniu urządzenie banderolujące
HOVMAND : wózki manipulacyjne pozwalające na wygodny i bezpieczny transport ładunków
PALOMAT maszyna do bezpiecznego zarządzania stosami pustych palet


Czytaj więcej:
Targi 1263

brak
 

BOSKY oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie automatyzacji pakowania oraz urządzenia ergonomiczne i wspierające dla produkcji.

Polska