Benoît Hennaut nowym przewodniczącym EuPC

Benoît Hennaut nowym przewodniczącym…

Podczas Zgromadzenia Generalnego EuPC Benoît Hennaut, CEO Grupy Herige, został wybrany na nowego przewodniczącego EuPC na okres 2022-2024, zastępując na tym stanowisku Renato Zelchera, który piastował je przez cztery lata. Zgromadzenie Generalne EuPC odbyło się podczas dorocznej dwudniowej konferencji, która w tym roku została zorganizowana we współpracy z dwoma belgijskimi stowarzyszeniami, Agoria i Essenscia - PolyMatters.

Chociaż coroczna konferencja A Circular Future with Plastics była dwukrotnie przekładana z powodu pandemii COVID-19 w Europie, w tym roku była okazją do ponownego spotkania w prestiżowych miejscach w Brukseli, takich jak hotel Renaissance i Concert Noble. Członkowie EuPC byli bardzo zadowoleni z tego, że po zeszłorocznej sesji wirtualnej mogli wreszcie ponownie spotkać się osobiście na Zgromadzeniu Generalnym.

Ponad 150 uczestników wzięło udział w obradach Wydziałów EuPC oraz sesji Waste Free Oceans, a także w głównej konferencji. To dwudniowe wydarzenie, promowane przez EuPC, Agorię i Essenscia - PolyMatters, pokazało gotowość branży do kontynuowania wysiłków łańcucha wartości w kwestii dążenia do obiegu cyrkularnego, w celu zademonstrowania władzom publicznym korzyści, jakie produkty z tworzyw sztucznych przynoszą społeczeństwu.

- To zaszczyt zostać wybranym na przewodniczącego EuPC na kolejne 2 lata i zastąpić na tym stanowisku Renato Zelchera. Przed nami wiele lat pełnych możliwości i wyzwań związanych z dążeniem do osiągnięcia cyrkularności przemysłu tworzyw sztucznych w Europie. Tylko dzięki innowacjom i ograniczeniu emisji dwutlenku węgla w naszej branży będziemy w stanie nadal przewodzić tej niezbędnej transformacji - powiedział Benoît Hennaut.


Czytaj więcej: