Bez gazu - środki chemiczne do form wtryskowych

Bez gazu - środki chemiczne…

Niemiecka firma Buchem Chemie+Technik, kojarzona w Polsce ze środkami chemicznymi, które usprawniają funkcjonowanie formy wtryskowej podczas procesu produkcyjnego, stworzyła nową linię środków chemicznych. Są to środki chemiczne sprzedawane w butelkach z tworzywa sztucznego, które nie zawierają gazu pędnego w opakowaniu. Mało osób wie, że butelka ze środkiem chemicznym w sprayu zawiera od 45% do 60% aktywnego środka. Reszta czyli miedzy 30% a 50% to propan butan, gaz pędny który jest niezbędny aby wydobyć produkt z opakowania. Taki skład chemiczny produktu powoduje, że stosowanie środków chemicznych w aerozolach ma kilka wad. Przede wszystkim łatwopalność takiego produktu, która podnosi koszt transportu z racji tego, że w większych ilościach spraye stanowią zagrożenie i podlegają przepisom ADR. Kolejny koszt, który poniesiemy za luksus stosowania aerozoli to koszt utylizacji. Utylizacja butelki z gazem pędnym jest kosztowna ponieważ wcześniej należy taki gaz z opakowania usunąć.

Klient nic nie traci rezygnując ze stosowania aerozoli, a nawet zyskuje. Przede wszystkim są to korzyści finansowe, jak już wspomniano, wynikające z tańszego transportu i bezproblemowej utylizacji.

Pierwsze produkty sprzedawane w butelkach bez gazu pędnego to środki do oczyszczania form z pozostałości po przypieczonym tworzywie z formy wtryskowej. Reiniger SC silnie skoncentrowany do oczyszczania chłodnych form oraz Reiniger SE do systemów gorącokanałowych podczas procesu produkcyjnego. Reiniger SE i Reiniger SC są rozpuszczalne w wodzie, ulegają biodegradacji i nie zawierają związków chloru.

Polecamy i zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami z naszej oferty podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform w Bydgoszczy, gdzie również zaprezentujemy środki Reiniger SE i Reiniger SC.

Buchem

Nowe opakowania to wiele korzyści:

  • brak sprężonego gazu,
  • brak towarów niebezpiecznych w rozumieniu przepisów transportowych,
  • niepalny,
  • można stosować w temperaturze do 200°C,
  • zawartość 500 ml czystej substancji czynnej,
  • bardziej ukierunkowana aplikacja dzięki regulowanej dyszy rozpylającej,
  • tańsza alternatywa dla aerozoli,
  • pojemniki nadają się do ponownego napełnienia i tym samym bardziej przyjazne dla środowiska.

O firmie Transcorn

Firma Transcorn to uznany dostawca materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych do drutówek i drążarek wgłębnych. Od blisko 20 lat działamy w tej branży i mamy przyjemność obsługiwać prawie 900 firm w całej Polsce a także w krajach Bałtyckich. Wiele firm kojarzy nas z drutem do elektrodrążarek czyli ze sprzedażą elektrod drutowych. To pewnie dlatego, że jako pierwsi w Polsce oferowaliśmy taki produkt…

Dziś w swojej ofercie posiadamy również filtry, części zamienne, środki chemiczne, elektrody do przebijarek oraz elektrody do drążenia wykonywane według projektu Klienta. Transcorn to także świetnie funkcjonujący dział sprzedaży, doradcy techniczno-handlowi, którzy bardzo szybko reagują na zapytanie Klienta. Posiadamy największy w Polsce magazyn z materiałami do elektrodrążarek drutowych i wgłębnych. W 2018 roku 80% zamówień doręczyliśmy w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Jednym słowem jesteśmy specjalistami w bardzo wąskiej dziedzinie jaką jest obsługa narzędziowni wyposażonych w drutówki i drążarki wgłębne. Zapraszamy do kontaktu.

Środki chemiczne Buchem

Reportaże

Forum