Bezdotykowy pomiar przepływu

Bezdotykowy pomiar przepływu… Firma Single Temperiertechnik GmbH, Hochdorf, przedstawia nowy model urządzenia bezdotykowego pomiaru przepływu DFM4. Jako urządzenie samodzielne umożliwia i dostarcza użytkownikowi dodatkowych informacji procesorowych włącznie z funkcjami alarmu i nadzoru przepływu regulowanych obiegów wodnych lub olejowych np. w chemicznych procesach regulacji systemu,. Urządzenie DFM4 odznacza się tym, że proces pomiarowy odbywa się bez ruchomych elementów, tak jak to jest w standartowych rozwiązaniach.

Urządzenie pokazuje cyfrowo przepływ czynnika obiegowego np. wody z możliwością przełączenia pomiędzy wartościami: litry/min a m3/godz. albo temp. w °C. Możliwość ustawiania różnych wartości granicznych dla temperatury czy ilości przepływu, pozwala podłączenie funkcji alarmu poprzez potencjalnie wolne kontakty styczników. Urządzenie DFM4 nie posiada żadnych ruchomych elementów i w wersji do 90°C jest dostarczane jako kompletnie zmontowane urządzenie włącznie z rura przepływową VA i certyfikatem firmowym. Podłączenie jest dopasowane do czynnika obiegowego.

W przypadku wtryskarek DFM4 nadzoruje np. przepływ wody/oleju w pojedynczych obiegach na narzędziach z wieloma obiegami.


Nowy miernik przepływu DFM4 Firmy Single Temperietechnik GmbH, na zdjęciu z rura przepływową w kompaktowym wydaniu. Foto: Single Temperiertechnik GmbH, Hochdorf


Od ponad 40 lat konstruuje, produkuje i sprzedaje wysokiej klasy urządzenia termoregulujące. Do spektrum produktów należą termoregulatory wodne, termoregulatory olejowe, urządzenia do przenoszenia ciepła, urządzenia chłodnicze, jak i indywidualnie planowane i konstruowane serie specjalistycznych urządzeń na życzenie klienta. Odbiorcami są firmy zajmujące się produkcją z tworzyw sztucznych, producenci maszyn do tworzyw sztucznych, przemysł chemiczny i farmaceutyczny oraz firmy galwaniczne i produkujące żywność.

Single zaopatruje w termoregulatory i systemy chłodnicze firmy produkujące maszyny do tworzyw sztucznych, jak i producentów przetwarzających różnego typu tworzywa. Te urządzenia są potrzebne miedzy innymi do termoregulacji w procesach wtryskowych, termoformingu jak i do chłodzenia silników czy też hydraulicznych systemów, ponadto systemów walcowych, ekstruderów. Do produkcji swoich urządzeń, firma Single używa wyłącznie najwyższej jakości elementów i podzespołów, co nasi wieloletni klienci bardzo doceniają i potwierdzają. Wysoka niezawodność i wysokiej jakości konstrukcja są kolejnymi walorami naszych urządzeń.

Poprzez międzynarodową sieć handlowców i przedstawicieli na całym świecie, kontakt i obsługa klienta jest zawsze bardzo dostępna i fachowa. Serwis, szkolenia u klientów, jak i odbiory urządzeń należą do naszych priorytetów.

Firma Single jest certyfikowana zgodnie z normą EN ISO 9001:2000-12 i posiada dopuszczenie zgodne z normą europejską dla urządzeń ciśnieniowych (PED).

W Polsce Firma Single jest reprezentowana przez Firmę Master Colors.

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji Master Colors na Targach PLASTPOL 2006 - Hala B, Stanowisko 8

Czytaj więcej:

Centralne systemy podawania, dozowania oraz suszenia tworzyw, linie do ekstruzji i recyklingu poliestrów, pigmenty i masterbatche, systemy mocowania form, złącza, termostaty wodne i olejowe

Polska

Reportaże

Forum