Bezrozpuszczalnikowy środek czyszczący do form wtryskowych do wysokich temperatur

Bezrozpuszczalnikowy środek…
Firma Chem-Trend wprowadziła na rynek swój pierwszy bezrozpuszczalnikowy środek czyszczący do form wtryskowych.

Środek nosi nazwę Lusin Clean i został stworzony z myślą o przetwórstwie tworzyw termoplastycznych. Jest on niepalnym środkiem, który można stosować bezpośrednio na gorące formy wtryskowe o temperaturach dochodzących do 150 st. C. Preparat posiada dopuszczenie do użytku w przemyśle spożywczym dla zastosowań bez kontaktu bezpośredniego z żywnością.

Środki czyszczące do form wtryskowych i dysz ustników używane są do usuwania osadów i resztek tworzyw termoplastycznych. Czas powtórnego czyszczenia zależy od przetwarzanego tworzywa oraz konstrukcji wypraski. Dodatkowo Lusin Clean jest odpowiedni do czyszczenia mieszalników i dozowników barwnika zanieczyszczonych kolorowym pigmentem.

Środek Lusin Clean jest niepalny, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników preparatu. - Do niedawna konieczne było ostudzenie formy przed użyciem środka czyszczącego. Powodowało to wydłużenie czasu przestoju i obniżenie efektywności procesu. Dlatego Lusin Clean pomaga przyspieszyć czyszczenie formy wtryskowej i zwiększyć efektywność całej procedury - opowiada Rene Grawe, dyrektor rozwoju Działu Termoplastów w firmie Chem Trend.

W Lusin Clean zamiast propanu czy butanu jako gazu nośnego użyto naturalnego gazu VOC, który jest uzyskiwany z procesu ekologicznie neutralnego. Takie rozwiązanie powoduje, że zawartość substancji czynnej w opakowaniu mogła być zwiększona ponad dwukrotnie. Dlatego też środek przynosi znaczący wzrost wydajności z jednego opakowania, zapewniając przy tym stały poziom efektywności czyszczenia. Lusin Clean dostosowany jest do wymagań w użytku ogólnoświatowym przy procesach produkcyjnych wyrobów o wysokich wymaganiach higieny, takich jak butelki dla dzieci do napojów, zabawki, szczoteczki do zębów, maszynki do kawy i inne artykuły gospodarstwa domowego.

Partnerem Chem - Trend w Polsce jest firma Danje Polymer.

Czytaj więcej: Dodatki do tworzyw 136Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08