Biesterfeld partnerem Rokity

Biesterfeld partnerem Rokity Współpraca pomiędzy firmami PCC Rokita oraz Biesterfeld Spezialchemie. Obie spółki podpisały umowę na mocy której Biesterfeld stał się przedstawicielem PCC Rokity.

Porozumienie zawarte między dwoma firmami dotyczy dystrybucji produkowanych przez Rokitę polioli polieterowych pod nazwą Rokopol. Zadaniem Biesterfeld będzie sprzedaż tych produktów nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii oraz Szwajcarii.

Poliole idealnie nadają się do wytwarzania poliuretanów. Obecnie w ofercie spółki znajduje się ich szeroki asortyment przeznaczony do produkcji pianek elastycznych, które znajdują zastosowanie w branży meblarskiej, przemyśle samochodowym oraz polioli do produkcji tworzyw poliuretanowych typu CASE (z ang. Coatings - pokrycia, Adhesive - kleje, lepiszcze, Sealants - uszczelki, Elastomer - elastomery).

Dzisiaj Rokita wytwarza rocznie ponad 60 tys. polioli, ale jest to ilość, która nie zaspakaja całego zapotrzebowania na ten materiał. Dlatego też ukończona w 2006 r. wytwórnia polioli ma być rozbudowywana. Okazało się bowiem, że firma z powodzeniem może wytwarzać więcej tego materiału. Rozbudowa oznacza jednak wydatek wielkości ok. 45 mln zł. W obecnej chwili inwestycja jest dopiero w fazie początkowej.

PCC Rokita SA, to firma z ponad 60 - letnią tradycją. Jest jedną z wiodących firm chemicznych w naszym kraju. Jest producentem oraz dystrybutorem ponad 400 produktów, które z powodzeniem wykorzystują inne branże, takie jak tworzywa sztuczne, przemysł kosmetyczny, chemia gospodarcza i przemysłowa, a także przemysł budowlany i tekstylny.

Biesterfeld Spezialchemie jest wiodącym dystrybutorem chemii specjalnej w Europie. Specjalizuje się m.in. w dystrybucji dodatków do poliuretanów, m.in. katalizatorów, surfaktantów oraz uniepalniaczy. W tej chwili jest obecny w blisko 40 krajach i wypracowuje ponad 1,1 mld euro obrotu. Do Polski zawitał 12 lat temu. Wpierw utworzona została spółka Biesterfeld Polska, która sprzedaje tworzywa sztuczne i chemikalia specjalne. W 2004 r. założona została również spółka - córka Biesterfeld Chemia Specjalna. W polu jej aktywności znalazła się dystrybucja chemikaliów specjalnych. W naszym kraju Biesterfeld może się pochwalić sprzedażą na poziomie ponad 30 mln euro.

Czytaj więcej:
Umowy 149

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4