Drukuj

Biesterfeld przejmuje Milara Biesterfeld acquires Milar

Koncern Biesterfeld przejmuje firmę Milar - polskiego dystrybutora tworzyw. Nabywa 85 proc. udziałów w tej spółce.

Milar zajmuje się dystrybucją żywic epoksydowych i poliuretanowych produkowanych przez szwajcarską firmę Ciba-Geigy, która należy do amerykańskiego koncernu Huntsman. Spółka jest dystrybutorem produktów działu Advanced Materials tj. klejów, kompozytów, tworzyw narzędziowych oraz materiałów elektroizolacyjnych. Współpracuje również z innymi firmami takimi jak Dow Automotive, Dymax, Permabond, Airtech, Saertex, Hexcel, dostarczającymi produkty uzupełniające asortyment wyrobów Huntsman.

Milar działa nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej i właśnie ten fakt był jednym z powodów, dla których zainteresował się nim Biesterfeld. Zawarta między obydwoma podmiotami umowa przewiduje, że Biesterfeld przejmuje 85 proc. udziałów w spółce Milar. W tej chwili Milar generuje roczną sprzedaż na poziomie 8 mln euro i zatrudnia ponad 20 osób.

Przejęcia polskiej spółki ma pozwolić Biesterfeldowi wzmocnić obecność w obszarze przetworzonych produktów i rozszerzyć swoją działalność w takich segmentach przemysłu jak kompozyty, tworzywa narzędziowe oraz materiały elektroizolacyjne.

Biesterfeld to międzynarodowy koncern założony ponad sto lat temu w Niemczech. W tej chwili jest obecny w blisko 40 krajach i wypracowuje ponad 1,1 mld euro obrotu. Do Polski zawitał 12 lat temu. Wpierw utworzona została spółka Biesterfeld Polska, która sprzedaje tworzywa sztuczne i chemikalia specjalne. W 2004 r. założona została również spółka - córka Biesterfeld Chemia Specjalna. W polu jej aktywności znalazła się dystrybucja chemikaliów specjalnych. W Polsce Biesterfeld może się pochwalić sprzedażą na poziomie ponad 30 mln euro.

Czytaj więcej: Przejęcia 183 Rynek 825

Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, tworzyw narzędziowych, klejów i wielu innych
 

Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, tworzyw narzędziowych, klejów i wielu innychForum

Polisiepropylen

Rzeczoznawca ekspert w dziedzinie budowy i ekspolatacji form 2018-03-20

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-03-19

Eraera7805

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-03-09

Takeme

Własna firma produkcyjna 2018-02-22

Darius

Opłacalność przewijania folii stretch 2018-02-22

Reportaże