Biesterfeld przejmuje Milara

Koncern Biesterfeld przejmuje firmę Milar - polskiego dystrybutora tworzyw. Nabywa 85 proc. udziałów w tej spółce.

Milar zajmuje się dystrybucją żywic epoksydowych i poliuretanowych produkowanych przez szwajcarską firmę Ciba-Geigy, która należy do amerykańskiego koncernu Huntsman. Spółka jest dystrybutorem produktów działu Advanced Materials tj. klejów, kompozytów, tworzyw narzędziowych oraz materiałów elektroizolacyjnych. Współpracuje również z innymi firmami takimi jak Dow Automotive, Dymax, Permabond, Airtech, Saertex, Hexcel, dostarczającymi produkty uzupełniające asortyment wyrobów Huntsman.

Milar działa nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej i właśnie ten fakt był jednym z powodów, dla których zainteresował się nim Biesterfeld. Zawarta między obydwoma podmiotami umowa przewiduje, że Biesterfeld przejmuje 85 proc. udziałów w spółce Milar. W tej chwili Milar generuje roczną sprzedaż na poziomie 8 mln euro i zatrudnia ponad 20 osób.

Przejęcia polskiej spółki ma pozwolić Biesterfeldowi wzmocnić obecność w obszarze przetworzonych produktów i rozszerzyć swoją działalność w takich segmentach przemysłu jak kompozyty, tworzywa narzędziowe oraz materiały elektroizolacyjne.

Biesterfeld to międzynarodowy koncern założony ponad sto lat temu w Niemczech. W tej chwili jest obecny w blisko 40 krajach i wypracowuje ponad 1,1 mld euro obrotu. Do Polski zawitał 12 lat temu. Wpierw utworzona została spółka Biesterfeld Polska, która sprzedaje tworzywa sztuczne i chemikalia specjalne. W 2004 r. założona została również spółka - córka Biesterfeld Chemia Specjalna. W polu jej aktywności znalazła się dystrybucja chemikaliów specjalnych. W Polsce Biesterfeld może się pochwalić sprzedażą na poziomie ponad 30 mln euro.

Czytaj więcej: Przejęcia 183 Rynek 830

Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, tworzyw narzędziowych, klejów i wielu innych
 

Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, tworzyw narzędziowych, klejów i wielu innych

Polska


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże