Bogata ekspozycja koncernu Arburg na targach K2007

Bogata ekspozycja koncernu… Uniwersalne i adaptujące się do każdego z zastosowań hydrauliczne wtryskarki z serii Allrounder S z siłą zamknięcia od 125 do 5000 kN, kolejne wtryskarki z serii Allrounder Golden Edition, nowe rodzaje elektrycznych maszyn Allrounder A, pokaz etykietowania w formie (IML) prowadzony na wtryskarkach Allrounder 570A, w których wszystkie cykliczne procesy są zautomatyzowane oraz przede wszystkim wtryskarka Allrounder 920S z kompleksową automatyzacją i cechująca się wysoką precyzją - to tylko niektóre atrakcje, z którymi można się było zapoznać na stoisku koncernu Arburg podczas targów K odbywających się w Düsseldorfie.

Podczas 17 Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku stoisko koncernu Arburg robiło ogromne wrażenie. Przede wszystkim ze względu na swoje rozmiary i bogate wyposażenie. Koncernowi na tyle mocno zależało na promocji własnych osiągnięć, że na całym terenie wystawienniczym prowadził niezwykle aktywną kampanię reklamową. Duże bannery promujące firmę można było spotkać nawet przy wejściach do poszczególnych hal wystawienniczych.

Co natomiast można było zobaczyć już na samym stoisku Arburga? Mnóstwo maszyn, zarówno tych najnowszych, jak też dobrze znanych i sprawdzonych. Cechowały się różną wielkością i były przeznaczone do wykonywania rozmaitych zadań.


Duże zainteresowanie budziła nowa seria Allrounder S przygotowana w dużej mierze specjalnie na K2007. Innowacyjna seria powstała za sprawą połączenia dotychczasowej serii S i serii Allrounder U. Serię S uzupełniono o nowe rozmiary wtryskarek, tak żeby stworzyć wyczerpujący model maszyny, przynoszący cały zestaw przewag konkurencyjnych. Tym samym zakres maszyn w tej serii jest wszechstronniejszy, sprawniej zorganizowany i posiada lepiej przyporządkowane funkcje.

Wszystko to sprawia, że nowa seria Allrounder S dysponuje najszerszą gamą aplikacji, które Arburg kiedykolwiek przedstawiał w swojej ofercie. W skład rodziny Allrounder S wchodzą w tej chwili 10 modeli maszyn. Są to 170S, 270S, 370S, 470S, 520S, 570S, 630S, 720S, 820S oraz 920S. Dla przykładu typ 720S może się pochwalić możliwością obsłużenia maksymalnej masy wtrysku do 826 g dla PS. We wszystkich wtryskarkach tej serii zastosowano m.in. zawory o wysokiej szybkości przełączania, co gwarantuje najwyższą jakość i powtarzalność produkcji.


Taka wszechstronność maszyn w serii Allrounder S bierze się z faktu, że Arburg po raz pierwszy w historii wyprodukował całkowicie kompletną serię wtryskarek z pełnym przedziałem jeśli chodzi o parametry maszyn. Seria Allrounder S składa się bowiem z maszyn o sile zamknięcia od 125 do 5000 kN.
I właśnie na ten aspekt, ogromnej różnorodności i wszechstronności kładziony był największy nacisk w czasie trwania targów K.

Czytaj więcej:
Targi 1280
Nowości 335

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233