Bridge Polymers - pomost między petrochemią a przetwórcą

Materiał Partnera
Bridge Polymers - pomost między…

Bridge Polymers to firma, która od kilku lat prężnie działa na rynku tworzyw sztucznych. Proszę opowiedzieć coś więcej na temat Państwa działalności.

Roel Greijmans: Jesteśmy firmą handlową, której główną ideą od momentu założenia jest tworzenie pomostu pomiędzy petrochemią a przetwórcą, stąd też nazwa firmy. Chcemy być swoistym łącznikiem, dzięki któremu przetwórcy mają pewność, że sprzedajemy produkt zakupiony bezpośrednio u źródła, bez korzystania z usług dziesiątek pośredników. Kontrakty z najważniejszymi petrochemiami pozwalają nam osiągać ten cel, a nasze portfolio stale się powiększa.


bridge001


Na jakich rynkach głównie działa firma Bridge Polymers?

Łukasz Zdunek: Firma Bridge Polymers ma zasięg globalny. Przywozimy towary ze wszystkich zakątków świata: z USA, Meksyku, Korei Południowej. Z sukcesami wchodzimy na rynki afrykańskie.

RG: Oczywiście głównym obszarem naszej działalności jest Europa, gdzie posiadamy trzy oddziały: w Holandii, Polsce i Hiszpanii. 

Czym Bridge Polymers odróżnia się od konkurencji?

RG: Poza już wspomnianym mostem budowanym pomiędzy producentem granulatu a jego przetwórcą, jesteśmy również doskonale przygotowani do prowadzenia tego biznesu. Mamy wspaniały zespół młodych talentów, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój firmy. Posiadamy własne magazyny, zaplecze logistyczne i współpracujemy ze niezawodnymi firmami transportowymi.

ŁZ: Jesteśmy po prostu elastyczni, idziemy z duchem czasu i wyznajemy te same wartości, dzięki czemu świetna współpraca wewnątrz firmy przekłada się na relacje w klientami.


bridge003


Czy w czasach walki o ochronę środowiska, gdy plastik jest na cenzurowanym, ta branża nie jest zagrożona?

ŁZ: Plastik był, jest i będzie bardzo ważnym surowcem używanym do produkcji przeróżnych dóbr. Dziś trudno sobie wyobrazić, by można było go wyeliminować z naszego życia, myślę, że jest to po prostu niemożliwe. Plastik to nie tylko jednorazowe naczynia czy sztućce, słomki czy reklamówki. Z plastiku produkujemy dosłownie wszystko, łącznie z naszymi ubraniami, telewizorami, samochodami, samolotami, telefonami i całą masą innych rzeczy, gdzie o zastępstwie plastiku raczej nie może być mowy. 

RG: Najważniejsze jest, byśmy nauczyli się plastik przetwarzać na taką skalę, by w większej części eliminować jego szkodliwą obecność w środowisku. Właśnie dlatego, badamy możliwości wejścia na rynek odnawialnych recyklingowych oraz upcyklingowych materiałów. Chcemy wdrażać nowoczesne technologie pomagające chronić nasze środowisko.


bridge002


W jakich jeszcze obszarach Bridge Polymers widzi szansę na rozwój?

ŁZ: W ostatnich dniach podpisaliśmy kontrakt z grupą Mol i Slovnaft na materiały off gradowe, czyli powiększyliśmy grono naszych dostawców, z czego jesteśmy bardzo dumni. Zamierzamy rozwinąć sieć dystrybucyjną głównie na rynku polskim oraz gromadzić większe zapasy surowca. Staramy się zapewniać naszym dostawcom bezpieczeństwo i regularność odbiorów bez względu na wahania cen na rynku. 

RG: Chcemy, by potencjalni dostawcy widzieli w nas partnera, z którym warto podjąć współpracę ze względu na profesjonalizm i wysokie standardy, jakimi cechuje się nasza firma. Nie jesteśmy w tej kwestii gołosłowni, ponieważ od momentu założenia firmy do dnia dzisiejszego, czyli w ciągu sześciu lat, nasze obroty osiągnęły ponad sto milionów euro.


lzrg


logo-bp-landen-nllogo-plastic-solutions-rgb-liggend-1000px


Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02