CHEP rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu

CHEP rozpoczął współpracę…

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele obopólnych korzyści przynosi współpraca biznesu z uczelniami. Dziś jest to szczególnie istotne w branżach kształtujących łańcuchy dostaw, gdzie oprócz świetnego wyszkolenia teoretycznego, liczy się doświadczenie. Właśnie dlatego Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz firma CHEP, dostarczająca rozwiązań dla łańcuchów dostaw, nawiązały współpracę.

Współpraca rozpoczęła się wraz z nowym rokiem akademickim, który wystartował w październiku. Kooperacja lidera rozwiązań poolingowych oraz największej uczelni logistycznej w Polsce gwarantuje studentom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz praktyczne wprowadzenie do kariery. Nawiązanie relacji na linii CHEP i WSL wychodzi naprzeciw powszechnemu przekonaniu o tym, jak ważna jest współpraca między biznesem a uczelniami wyższymi, kształcącymi przyszłych logistyków i spedytorów. To właśnie studenci, którzy obecnie zdobywają wiedzę, w przyszłości będą kształtować łańcuchy dostaw. To od nich i od ich kompetencji będzie zależała przyszłość transportu oraz logistyki.

W ramach współpracy od listopada do grudnia będą odbywać się LOGO-Piątki, a studenci będą mogli uczestniczyć w webinariach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w praktyce oraz well-beingiem. Eksperci CHEP zaangażują się także w pracę kół naukowych, czego wyrazem jest zaplanowana na marzec 2023 roku wizyta Studenckiego Koła Naukowego CorLog w Centrum Serwisowym, które stanowi trzon modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym. Co więcej, w trakcie roku akademickiego będą odbywać się wykłady prowadzone przez specjalistów z CHEP.  


coverphoto

Zwieńczeniem partnerstwa będzie program CHEP Graduate. Przed studentami stanie możliwość aplikacji na praktyki z możliwością otrzymania stałej pracy. W najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli CHEP z kadrą profesorską WSL, podczas którego omówione zostaną dalsze szczegóły współpracy.  

- Możliwość współpracy CHEP z Wyższą Szkołą Logistyki daje nam szanse na pozyskanie młodych talentów, którzy z zapałem oraz pokoleniową świeżością podchodzą do kwestii zarządzania łańcuchami dostaw i zrównoważonego rozwoju w sektorze logistycznym. Jest to też ogromna możliwość dla samych studentów, którzy chcą sprawdzić zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną w praktyce i tym samym na wczesnym etapie swojej kariery zdobywać doświadczenie w międzynarodowej firmie kształtującej łańcuchy dostaw - mówi Izabela Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.

- Celem Wyższej Szkoły Logistyki jest kształcenie studentów w taki sposób, by stali się wartościowymi i wykwalifikowanymi pracownikami. Właśnie dlatego ważne jest dla nas zawieranie silnych relacji z firmami, które mogą przekazać naszym studentom cenną wiedzę praktyczną. Współpraca WSL i CHEP gwarantuje naszym studentom wgląd w codzienną pracę logistyków na gruncie krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wyboru swoich własnych ścieżek kariery - mówi rektor WSL, dr inż. Adam Koliński.


Czytaj więcej:
Rynek 1056
Nauka 112

brak
 

Firma specjalizuje się w usługach wynajmu palet i kontenerów

Polska