Certyfikat Great Place to Work dla Grupy Sirmax

Certyfikat Great Place to…

Sirmax, producent mieszanek polipropylenowych, tworzyw konstrukcyjnych, elastomerów, polimerów cyrkularnych pochodzących od konsumentów oraz biokomponentów, otrzymał certyfikat Great Place to Work od Great Place to Work Institute. Międzynarodowe uznanie nadaje firmie tytuł miejsca pracy o wysokiej jakości i toruje jej drogę do dołączenia do grona najlepszych miejsc pracy we Włoszech, Europie i na świecie.

Procedura uzyskania certyfikatu jest bardzo rygorystyczna. W 2022 roku Great Place to Work przeanalizowało kilka firm, słuchając i zbierając głosy pracowników poprzez anonimowe ankiety, których celem było zbadanie pięciu sfer związanych z pracą: szacunku, wiarygodności, uczciwości, dumy i spójności. Efektem było uznanie dla polityki realizowanej przez Sirmax w zakresie dbałości o dobrostan pracowników. Poprzez identyfikację Best People Practices, czyli najlepszych praktyk, polityk i programów zarządzania zasobami ludzkimi obowiązujących w firmie, możliwe było podkreślenie koncepcji, która leży u podstaw wizji Sirmax, a mianowicie koncepcji Proximity: bliskości, która rozciąga się na wszystkie osoby zaangażowane w firmę i która chroni i promuje wartość zasobów ludzkich.

Duch zespołowy, pogodna atmosfera i chęć skupienia się na młodych ludziach należą do rzeczy najbardziej docenianych przez pracowników: "Podoba mi się duch zespołowy, który tworzy się wśród kolegów i to, że można pracować bez zmartwień i w dobrym nastroju”. "Firma zapewnia to, co jest potrzebne do prawidłowej pracy. Solidność firmy jest dodatkowym pewnikiem w czasach takich jak te, które obecnie przeżywamy". "Sirmax to dynamiczna firma, która myśli perspektywicznie i stawia na młodych ludzi, gdzie nigdy nie ma nudnego momentu i zawsze pojawiają się nowe wyzwania i/lub zmiany, które czynią moją codzienną pracę bardziej interesującą". To niektóre z zebranych komentarzy.

dsc00302

Pracownicy zakładu wybrali swoje miejsce pracy jako jedno z najlepszych pod względem zaangażowania w inicjatywy firmy już od pierwszego dnia pracy. Szkolenia i możliwości rozwoju są wysoko cenione, znacznie powyżej średniej w branży. Większość osób twierdzi, że ufa kierownictwu i jest dumna z pracy w Grupie Sirmax.

- Sirmax dba o swoich pracowników, ponieważ to oni są prawdziwym motorem wzrostu firmy - mówi prezes i dyrektor generalny Massimo Pavin - Jeśli prawdą jest, że naszym czynnikiem sukcesu jest szybkość reakcji i bliskość klienta, to w takim stopniu, w jakim nasi ludzie są szybcy i reagują. Pracujemy nad indywidualnym rozwojem, nad odpowiedzialnością, jaką może zdobyć każda osoba, nad rozwojem umiejętności. Głęboko wierzymy w młodych ludzi, potrafiących w pełni zaplanować swój czas, świadomych swojego potencjału, prawdziwych talentów naszego jutra. Wszystko to robimy w ramach, które pozostają dla nas fundamentalne, a mianowicie w ramach wartości takich jak humanitaryzm, solidarność, wzajemny szacunek i familiarność, które zawsze wyróżniały Sirmax.