Ciech w nowej siedzibie

Ciech w nowej siedzibie Od 26 października br. centrala spółki Ciech SA mieścić się będzie w nowej siedzibie - będzie ona zlokalizowana w budynku Ufficio Primo przy ul. Wspólnej 62 w Warszawie.

Usytuowany w ścisłym centrum Warszawy budynek Ufficio Primo to gmach historyczny, uważany za perłę polskiej architektury powojennej. Budynek, wybudowany w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, pierwotnie przeznaczony był na siedzibę Prezydium Rządu. Obecnie został odrestaurowany przez Kulczyk Holding, zyskując biznesowe oblicze.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Głównymi produktami Grupy są: soda kalcynowana (drugie miejsce jako dostawca w Europie), soda oczyszczona, sól, nawozy, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, poliestrowe i inne produkty chemii organicznej, mające zastosowanie w przemysłach szklarskim, meblowym, chemicznym, budownictwie i rolnictwie. Grupa posiada dobrze rozwiniętą strukturę produkcyjną (8 zakładów) i sieć handlową w kraju oraz Europie i na świecie.

Od lutego 2005 roku Ciech jest notowany na warszawskim parkiecie. Największymi akcjonariuszami spółki są: KI Chemistry s. à r. l.z siedzibą w Luksemburgu (51,14 proc. akcji i głosów na WZ), a także ING Otwarty Fundusz Emerytalny (9,49 proc.).

Ciech


Czytaj więcej:
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska