Ciech zwiększa moce produkcyjne zakładów sodowych

Ciech zwiększa moce produkcyjne…
Grupa Ciech poinformowała o zakończeniu pierwszego etapu projektu Soda +200, polegającego na rozbudowie mocy produkcyjnych zakładów sodowych w Inowrocławiu. Oddano także do użytku instalację do intensyfikacji produkcji soli suchej w zakładach w podinowrocławskim Janikowie.

Unowocześnianie zakładów produkcyjnych to jeden z podstawowych filarów rozwoju Ciechu. Projekt Soda +200 jest najważniejszym elementem tej strategii, a jego celem jest rozbudowa mocy produkcyjnych zakładu sodowego w Inowrocławiu z obecnych 600 do 800 tys. ton rocznie. Ukończony właśnie pierwszy etap inwestycji powoduje wzrost mocy zakładu o 60 tys. ton produktów rocznie.

Inwestycje realizowane w ramach projektu Soda +200 mają się przyczynić do udoskonalenia operacyjnego procesu produkcji oraz wpłynąć na znaczący wzrost generowanych zysków. Całkowita wartość programu Soda +200 wynosi ok. 265 mln zł.

- Od początku mojej misji w Ciechu jestem przekonany, że należy inwestować w nowe moce zakładów produkcyjnych - powiedział Dariusz Krawczyk, prezes zarządu spółki. - Jest to nasza mocna strona, mamy duży potencjał rozwojowy i dzięki temu możemy być bardziej konkurencyjni na rynkach globalnych. Zwiększanie produkcji i sprzedaży sody jest odpowiedzią na sygnały płynące z rynku i stanowi ważny element naszej strategii biznesowej.

Równolegle w sąsiednim zakładzie w Janikowie zakończyła się inwestycja mająca na celu intensyfikację produkcji soli suchej. W jej wyniku produkcja tego asortymentu wzrasta z obecnego 1 tys. ton do 1,7 tys. ton produktu dziennie. Jest ona odpowiedzią na odnotowywane zapotrzebowanie rynkowe, w jej efekcie zakład w Janikowie będzie przerabiał całość produkowanej soli mokrej na wysokogatunkową sól suchą. Całkowita wartość inwestycji to ponad 77 mln zł.

- Ciech Soda Polska, z zakładami zlokalizowanymi w Inowrocławiu i Janikowie, to jedna z najważniejszych spółek produkcyjnych na Kujawach - powiedział Jarosław Czerwiński, prezes zarządu Ciech Soda Polska. - Zatrudniamy łącznie około tysiąca pracowników i współpracujemy z ponad sześćdziesięcioma lokalnymi podmiotami. Podjęte działania inwestycyjne ugruntowują naszą pozycję czołowego gracza na rynku produktów sodowych w Europie.


brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09