Ciekawa ekspozycja Piovan Polska na targach Plastpol

Ciekawa ekspozycja Piovan…
Z bogatą gamą urządzeń peryferyjnych przyjedzie do Kielc na targi Plastpol 2008 firma Piovan. Na stoisku spółki będzie można zapoznać się m.in. z nowoczesną serią suszarek z obrotowym sitem.

Piovan, to światowy lider na rynku urządzeń peryferyjnych. W swojej ofercie posiada m.in. suszarki, podajniki, dozowniki, termoregulatory, chłodnice, systemy sterujące. Prowadzi oddziały na czterech kontynentach. Ma też trzy zakłady produkcyjne: we Włoszech, Brazylii i Chinach. Z powodzeniem działa też na rynku polskim. I właśnie zaczynające się 27 maja targi Plastpol będą okazją do zaprezentowania szerokiej oferty dedykowanej na nasz rynek. Spółka przygotowała szereg nowatorskich rozwiązań w zakresie suszenia tworzyw, termostatowania narzędzi, dozowania komponentów, a także nadzoru i zarządzania produkcją.

- Większość urządzeń, które będziemy prezentować na Plastpolu zalicza się do grupy najnowszej linii produktów. Po raz pierwszy pokazaliśmy je na targach K 2007. Wśród klientów wzbudziły naprawdę bardzo duże zainteresowanie - mówi Beata Pawłowska z firmy Piovan Polska.

Suszarka firmy Piovan

Do grona tych nowości należą suszarki z obrotowym sitem molekularnym, nowe termoregulatory serii THW, THO i THP, oprogramowanie do monitorowania i zarządzania produkcją Win Factory oraz dozowniki grawimetryczne.

Ekspozycją szczególnie wartą polecenia mogą być cztery modele suszarek z obrotowym sitem (HR 50, HR 100, HR 150, HR 200). Zakres ich temperatur to 80 - 150 st. C, zaś wydajności powietrza 50 - 200 m3/h.

To co w największej mierze świadczy o jakości suszarek z serii HR to fakt, że przyczyniają się do obniżania kosztów produkcji. Jest to możliwe dzięki temu, że nie wymagają podłączanie wody chłodzącej i sprężonego powietrza. Konieczne jest tylko zasilanie elektryczne. Tym samym przynoszą energooszczędność rzędu ok. 50 proc. Ponadto produkty z serii HR charakteryzują się też stabilnym ustawieniem wartości punktu rosy w zakresie do - 50 st. C oraz uproszczoną obsługą oznaczającą łatwy dostęp do wszystkich podzespołów suszarki.

Ich dużą zaletą jest też fakt, że gwarantują czystość materiału, co pozwala na wszechstronne ich wykorzystywanie w branży optycznej i medycznej. Warto też wiedzieć, że ciągłość pracy sita rotującego zapewniana jest przez nowy mechanizm sterujący oraz odporne na zużycie uszczelki z tworzywa Kevlar, które eliminują konieczność prac konserwacyjnych.

Suszarka firmy Piovan

- Suszarki serii HR mogą współpracować z lejami suszącymi o pojemności do 600 l. Sterowanie tej serii umożliwia połączenie suszarek z jednym lub kilkoma lejami suszącymi i umożliwia zarządzanie systemem podawania. Z równym powodzeniem mogą być stosowane w technologii wtrysku i rozdmuchu, ekstruzji, PET i dysków optycznych - dodaje Beata Pawłowska.

Na kieleckich targach Plastpol 2008 Piovan zaprezentuje również nową generację oprogramowania do nadzoru i zarządzania systemem przechowywania, podawania, dozowania i suszenia granulatów Win Factory. Stwarza ono znaczne możliwości zarządzania produkcją i zmiany parametrów pracy poszczególnych urządzeń peryferyjnych oraz przynosi optymalizację ich pracę. Win Factory oznacza standaryzację i uproszczenie pracy oraz uniwersalność zastosowań. Modułowo zbudowane oprogramowanie otwiera możliwość niezależnej pracy poszczególnych modułów, co pozwala na stopniowe wdrażanie programu, zgodnie z potrzebami i bez wysokich nakładów finansowych. Oprogramowanie w każdej chwili może być poszerzone o nowe moduły.