Części do maszyn w kolorze szarym RAL 7040

Części do maszyn w kolorze…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty części w kolorze szarym RAL7040. Nowa kolorystyka dotyczy produktów wykonanych z technopolimeru na bazie poliamidu (PA) i powstała z myślą o użytkownikach, którym zależy na ujednoliceniu barw komponentów montowanych do profili aluminiowych lub stalowych części maszyn i urządzeń. Wśród produktów dostępnych w kolorze szarym znajdują się m.in. zawiasy uniwersalne CFA, zawiasy CFG i CFI do profili, zamki zatrzaskowe BMS i BMS.L oraz łączniki kwadratowe STC do profili.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którym zależy na podkreślaniu estetyki urządzeń lub tworzeniu silnej, wyrażanej przez kolorystykę, tożsamości marki wśród odbiorców, stworzyliśmy serię części do maszyn, które pasują nie tylko ze względu na precyzję wykonania - mówi Filip Granowski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Elesa+Ganter. - Kolor szary RAL 7040 świetnie współgra zarówno z elementami wykonanymi z aluminium, jak i stali nierdzewnej.

Oto przykładowe produkty, dla których dostępne są standardowo wykonania w kolorze RAL 7040:
  • CFA. Zawiasy uniwersalne, powszechnie stosowane w wielu aplikacjach. Zastosowany sworzeń obrotowy wykonany ze stali nierdzewnej AISI 303 zapewnia doskonałą odporność na korozję. Kolor szary RAL 7040 jest dostępny tylko dla wykonania z otworami przelotowymi pod wkręty z łbem stożkowym. CFA-SH
  • Zawiasy CFG. oraz CFI. dedykowane są do profili aluminiowych z rowkami teowymi. Zastosowany sworzeń obrotowy wykonany jest ze stali niklowanej. Zawiasy mogą być użyte z profilami o wymiarach od 30 do 60 mm, także w kombinacji z różnymi ich wymiarami.
  • Zamki zatrzaskowe BMS. oraz BMS.L składają się z dwóch części: podstawy, którą montujemy na obudowie maszyny oraz elementu zatrzaskowego, mocowanego na drzwiach uchylnych. W zamku BMS otwarcie drzwi następuje poprzez pociągnięcie ich za uchwyt będący osobnym elementem. Pod wpływem działania siły sprężyna poddaje się i zwalnia zamknięcie. Natomiast wersja BMS.L posiada sprężynę ze zintegrowaną dźwignią, którą należy odciągnąć w celu otwarcia drzwi. Dźwignia ta eliminuje konieczność stosowania dodatkowego uchwytu.
  • Łączniki kwadratowe STC to szeroka grupa elementów do tworzenia konstrukcji opartych na profilach kwadratowych. Montaż odbywa się przez odpowiednie ustawienie łącznika i wciśnięcie w profil, bez potrzeby użycia dodatkowych śrub. Może być on rozbierany i montowany wiele razy.

Elesa+Ganter


Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska