Czwarta edycja Warsztatu Mistrza

Czwarta edycja Warsztatu Mistrza

W minionym tygodniu – 28 kwietnia – odbyło się czwarte już szkolenie z serii Warsztat Mistrza organizowane przez Plastigo. Blisko 130 uczestników wzięło udział w wydarzeniu, które udowodniło, że po dwóch latach przerwy apetyt na tego typu spotkania jest rozbudzony, a Częstochowa na jeden dzień stała się stolicą polskiego przetwórstwa.

Ciekawe informacje dedykowane Przetwórcom, wiele przykładów z rzeczywistości produkcyjnej oraz fantastyczni prowadzący – tak w skrócie możemy podsumować szkolenie pt. Jakość pod kontrolą. Spotkanie otwarte przez Ireneusza Gwizdonia – Dyrektora Zarządzającego Plastigo, rozpoczęło się od wykładu Grzegorza Rękawka, który zaprezentował aktualną sytuację branży Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, uwzględniając wpływ trwającej w ostatnich latach pandemii.


wpe-2022-www-18


Po wprowadzeniu głos zabrał główny bohater dnia, Szymon Zięba - niezwykle ceniony w branży tworzywowej za ogromną wiedzę i wyjątkowe doświadczenia, kierownik Laboratorium w Zakładzie Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Politechniki Warszawskiej, związany z przetwórstwem od kilkudziesięciu lat. Tym razem szkolenie oparło się o kwestie takie jak: własności tworzyw termoplastycznych, jakość i efektywność wyrobów wtryskiwanych, kierunki rozwoju sterowaniem procesu wtryskiwania, kontrola wyrobów w procesie wtryskiwania, wpływ wielokrotnego przetwórstwa na prawdopodobną degradację tworzyw oraz przetwórstwo wtryskowe blend polimerowych.

„Jest nam niezmiernie miło, że wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowanie. Współpraca z panem Szymonem jest dla nas prawdziwym zaszczytem, a duże zainteresowanie wśród klientów mobilizuje do dalszej organizacji podobnych spotkań” - podsumowała Katarzyna Pichlak, Koordynator ds. Organizacji Wydarzeń w Plastigo, odpowiedzialna m.in. za organizację szkoleń.


wpe-2022-www-22


Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81

Reportaże

Forum