Daniele Ferrari nowym prezesem PlasticsEurope

Daniele Ferrari nowym prezesem PlasticsEurope
Daniele Ferrari, prezes firmy Versalis (Eni), został wybrany nowym prezesem PlasticsEurope, zastępując na tym stanowisku Patricka Thomasa (CEO Covestro), który pełnił powyższą funkcję od roku 2011. Wybory odbyły się 1 czerwca, podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia PlasticsEurope w Madrycie.

W przemówieniu po wyborach Daniele Ferrari wyraził ogromny podziw i uznanie dla swojego poprzednika, podkreślając jego skuteczność w pełnieniu funkcji prezesa PlasticsEurope oraz zasługi w tworzeniu Światowej Rady Przemysłu Tworzyw Sztucznych, platformy, która zaangażowanym liderom przemysłu tworzyw sztucznych na świecie pozwala wspólnie reagować na najbardziej istotne współczesne wyzwania branży.

- Bardzo się cieszę, że mogę wziąć na siebie ten obowiązek i kontynuować pracę w kierunku wyznaczonym przez ostanie 6 lat przez Patricka Thomasa. Nasz przemysł potrzebuje dalszego rozwijania współpracy z różnymi interesariuszami opartej na konstruktywnym poszukiwaniu wspólnych rozwiązań - powiedział Daniele Ferrari. - Jeśli poważnie myślimy o kreowaniu rozwiązań dla współczesnych wyzwań, to musimy być przemysłem o szerokich horyzontach, otwartych na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, także organizacjami pozarządowymi i opinią publiczną, ponieważ tworzywa sztuczne już są i będą w przyszłości częścią tych rozwiązań - dodał nowy prezes.

Daniele Ferrari ma ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe w różnych działach przemysłu chemicznego, które zdobywał pracując na stanowiskach menedżerskich związanych z marketingiem, planowaniem i zarządzaniem biznesem w firmach Imperial Chemical Industries (ICI) oraz Huntsman, zarówno w lokalizacjach europejskich, jak i amerykańskich. W roku 2012 Daniele Ferrari został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego firmy Versalis, zarządza także firmą Matrica (50:50 joint venture Versalis i Novamont) zajmującą się chemią odnawialną.