Dassault Systèmes 3DExperience World 2020

Dassault Systèmes 3DExperience…

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) poinformowała, że podczas 3DExperience World 2020, odbywającego się w dniach 9-12 lutego w Music City Center w Nashville, Tennessee, 6 tys. projektantów, inżynierów, producentów, przedsiębiorców, studentów i liderów biznesu ze wszystkich branż będzie mogło uczyć się, współpracować, wprowadzać innowacje i doświadczać najnowszych technologii 3D, stanowiących siłę napędową renesansu przemysłu.

Inauguracyjna edycja 3DExperience World opiera się na 20-letniej tradycji konferencji Solidworks World, przeznaczonej dla społeczności projektantów i inżynierów 3D.  Dzięki większemu wyborowi możliwości nauki, prezentacji, produktów, nowych technologii i ekspertów, uczestnicy mogą rozwijać i poszerzać swoje umiejętności, aby w sposób jeszcze bardziej pomysłowy i skuteczny reagować na różne procesy związane z tworzeniem nowych doświadczeń, które zmieniają sposób myślenia, pracy i życia.

W szczególności, 3DExperience World 2020 zaprezentuje użytkownikom Solidworks nowe strategie innowacji biznesowych poprzez dyskusje i prezentacje 3DExperience Works oraz gamy aplikacji cyfrowych Dassault Systèmes na platformie 3DExperience do wspólnego projektowania na potrzeby produkcji.  

Pozostałe ważne wydarzenia:

  • Prelekcja główna, którą poprowadzi Charles Adler, współzałożyciel i były kierownik działu projektowania, Kickstarter.com, Kickstarter.
  • Prezentacje klientów, wynalazców i partnerów w dziedzinie projektowania. Wśród prelegentów będą m.in.: Sam Rogers, pionier projektowania addytywnego oraz pilot kombinezonów odrzutowych, Gravity Industries; Mikael Kajbring, CTO, Awake, twórca elektrycznej deski surfingowej Awake; Mike Schultz, założyciel firmy BioDapt, produkującej specjalistyczne protezy; Matt Carney z grupy MIT Media Lab Biomechatronics.
  • Ponad 350 sesji technicznych w formie wykładów, warsztatów praktycznych i dyskusji panelowych z udziałem ekspertów na temat innowacji w projektowaniu 3D, zarządzania danymi, symulacji i produkcji.
  • 3DExperience Playground - dedykowana przestrzeń do odkrywania nowych technologii, narzędzi i aplikacji z udziałem ponad 100 partnerów, poznawania innowacji w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, uczestniczenia w hakathonie i wyzwaniach Model Mania, oraz doświadczania wpływu technologii 3D na edukację i startupy.  

''Kontynuujemy długą legendę zbudowaną w ramach społeczności Solidworks. 3DExperience World, podobnie jak ubiegłoroczny Solidworks World, to wyjątkowe spotkanie, na którym entuzjaści 3D mogą myśleć kreatywnie, nawiązywać kontakty i czerpać inspirację z przyszłych osiągnięć technologicznych'', powiedział Gian Paolo Bassi, CEO Solidworks, Dassault Systèmes. ''Uczestnicy poprzednich edycji Solidworks World wciąż będą mogli znaleźć wszystko, czego doświadczali w poprzednich latach, ale także poznają zastosowania technologii 3D, których się nie spodziewali. Pierwszorazowi uczestnicy znajdą duży wybór rozwiązań i szereg ekspertów, z którymi będą mogli nawiązać kontakt. Dążymy do pokazania wszystkich możliwości istniejących w rozległym ekosystemie Dassault Systèmes, które pomagają naszej społeczności użytkowników w pracy i skutecznym realizowaniu ich ambicji.'' 


Czytaj więcej:
Druk 3D 214

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska