Dassault Systèmes dołącza do Global Enabling Sustainability Initiative

Dassault Systèmes dołącza…

Firma Dassault Systèmes poinformowała o dołączeniu do międzynarodowej organizacji Global Enabling Sustainability Initiative (GeSI) działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju przy wsparciu technologii cyfrowych. Członkostwo w GeSI oznacza dla Dassault Systèmes dołączenie do coraz liczniejszego grona największych firm i organizacji z sektora ICT z całego świata, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego przy wsparciu technologii cyfrowych. 

- Innowacja nie jest ukierunkowana na zrównoważony rozwój, jeśli nie przemyślano dokładnie jej wpływu na środowisko i ludzi. Wykorzystanie modeli wirtualnych pozwala nie tylko tworzyć rozwiązania z myślą o zrównoważonej przyszłości w sposób efektywny, ale także umożliwia realizację założeń agendy ''Cele Zrównoważonego Rozwoju'' Organizacji Narodów Zjednoczonych -  mówi Alice Steenland, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes. - Ambicją naszej firmy jest działalność biznesowa ukierunkowana na zrównoważony rozwój całego świata oraz ciągła praca nad poprawą jakości życia ludzi przez rozwiązywanie najpoważniejszych problemów we współpracy z naszymi klientami. Cieszymy się z możliwości tworzenia rozwiązań przyszłości we współpracy z innymi liderami branżowymi należącymi do GeSI. 

Luis Neves, dyrektor zarządzający i CEO GeSI, cieszy się z faktu, że do organizacji dołączyło Dassault Systèmes oferujące bogate doświadczenie z zakresu technologii cyfrowych 3D.

- Misją GeSI jest działalność na rzecz bardziej inteligentnego i zrównoważonego świata bazującego na rozwiązaniach cyfrowych - mówi Neves. - Cieszymy się z możliwości długoterminowej współpracy z Dassault Systèmes. Wiedza i doświadczenie firmy pozwolą GeSI kontynuować prace ukierunkowane na tworzenie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych i wykorzystywanie ich zgodnie z założeniami ''Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030''. 

W ramach platformy 3DExperience i bazujących na niej aplikacji, Dassault Systèmes zapewnia firmom i użytkownikom wirtualne środowisko 3D to tworzenia rozwiązań ukierunkowanych na zrównoważony rozwój. Z uwagi na fakt, że jest on główną siłą napędową gospodarki oraz postępu społecznego, firma Dassault Systèmes nie tylko umożliwia swoim klientom rozwój w sposób odpowiedzialny, ale także tworzy narzędzia pracy przyszłości. 

Organizacja GeSI jest uznanym na całym świecie liderem opinii, preferowanym partnerem i propagatorem idei zrównoważonego rozwoju w branży ICT, o czym świadczy jej metodologia, liczba członków i wpływ na szereg wytycznych. Wizją organizacji jest zrównoważony rozwój świata przez odpowiedzialną transformację wspieraną przez branżę ICT. Członkowie i partnerzy GeSI dzielą się wiedzą i doświadczeniem, aby rozwijać skuteczne rozwiązania w najbardziej krytycznych obszarach, takich jak zmiany klimatyczne, wydajność energii i zasobów, zarządzanie elektroodpadami, odpowiedzialne praktyki w łańcuchu dostaw oraz prawa pracowników i polityka społeczna.


Czytaj więcej:
Ekologia 387
Druk 3D 198

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska