Dassault Systèmes i Aden Group współpracują w celu opracowania modułowych szpitali ''pod klucz''

Dassault Systèmes i Aden Group…

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) i Aden Group, jedna z największych azjatyckich spółek zajmujących się zarządzaniem obiektami (ang. facility management), poinformowały o zamiarze podjęcia współpracy przy opracowaniu szpitali zakaźnych ‘pod klucz’. Projekt o nazwie Akila Care, byłby szybki do wdrożenia i łatwy w utrzymaniu w państwach szczególnie dotkniętych epidemią COVID-19 i pilnie potrzebujących wysokiej jakości placówek medycznych. Ta nowa inicjatywa pojawiła się w kontekście doskonale przyjętej światowej premiery Wuhan hospital experience, która miała miejsce kilkanaście dni temu.

picture-1-c-aden-group

Obydwie spółki współpracują w celu przygotowania nowych procesów inżynieryjnych, budowlanych i operacyjnych dla szpitali, korzystając z platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes oraz inteligentnej koncepcji szpitala, o nazwie Akila Care, pochodzącej od Aden Group. Sednem rozwiązania jest wirtualne środowisko współpracy, służące do projektowania szpitali, dokonywania symulacji tych projektów oraz budowania tego typu placówek. Szpitale będzie można wybudować i uruchomić w ciągu 100 dni, przy czym będą one funkcjonować przez wiele kolejnych lat. Rozwiązanie pozwoli zoptymalizować ich działanie i zapewnić utrzymanie techniczne przez cały cykl życia obiektu. W ramach współpracy, obydwie spółki planują powołać konsorcjum różnych podmiotów specjalizujących się w sprzęcie medycznym, inżynierii i budownictwie, aby móc zaoferować powyższe rozwiązanie państwom, które najbardziej go potrzebują.

- W kontekście globalnym, kiedy decyzyjność i szybkość działania są niezbędne w walce z COVID-19, połączenie szybkiej w montażu, modułowej architektury z platformą cyfrową może przyspieszyć budowanie najnowocześniejszych placówek medycznych i zapewnić ich pełne działanie w rekordowym czasie -powiedzieli Francois Amman i Joachim Poylo, współzałożyciele Aden Group. - Dzięki korzystaniu z platformy 3DEXPERIENCE, mamy nadzieję opracować rozwiązanie, które umożliwi nam zmniejszenie liczby zmian inżynierskich, wdrożenie bardzo sprawnego harmonogramu prac i wywiązanie się ze zobowiązań szybko i skutecznie. Ponadto, pozwoli nam ono zapewnić długoterminowe utrzymanie techniczne szpitali oraz bezpieczeństwo w obliczu ewentualnych pandemii w przyszłości.

Rozwiązanie zapewni wirtualne środowisko współpracy, w którym pracownicy i eksperci zewnętrzni będą mogli wykorzystywać wirtualny model szpitala, aby optymalizować planowanie przestrzeni, projektować elementy modułowe, lokalizację izolatek z podciśnieniem powietrza względem otoczenia oraz miejsca dla pozostałego sprzętu, prowadzić symulacje produkcyjne i sprzętowe, a także szkolić personel, który będzie pracował przy budowie szpitala. Po wybudowaniu szpitala, rozwiązanie będzie wykorzystywane do zarządzania aktywami cyfrowymi, poprzez połączenie placówki z najnowocześniejszym sprzętem medycznym, który będzie monitorował zdigitalizowane procedury higieniczne oraz pracę szpitalnych robotów.

- Nowatorska i sprawdzona koncepcja Akila Care, opracowana przez Aden Group, do zarządzania obiektami, wymaga modułowej, inteligentnej i zintegrowanej placówki, zaprojektowanej i wybudowanej zgodnie z zaawansowanymi regułami produkcyjnymi. Modułowość i budowanie placówki z myślą o jej konkretnym przeznaczeniu można uzyskać jedynie przy zastosowaniu holistycznego, zintegrowanego i wirtualnego bliźniaczego modelu. Platforma 3DEXPERIENCE jest katalizatorem i czynnikiem umożliwiającym przeprowadzenie tak radykalnej transformacji. Nasze porozumienie pokazuje, w jaki sposób w przyszłości będzie można budować infrastrukturę o krytycznym znaczeniu - powiedział Bernard Charlès, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Dassault Systèmes. - Razem pokazaliśmy już, jak symulacja przedostania się wirusa do instalacji wentylacyjnej i rozprzestrzeniania się go w szpitalu Leishenshan w Wuhan może pomóc odpowiadać na pilne potrzeby ochrony zdrowia. Teraz idziemy o krok dalej, by zastosować naszą wiedzę i doświadczenie do wszystkich aspektów cyklu życia szpitala.

picture-2-c-aden-groupCzytaj więcej:
COVID-19 189

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum