Dassault Systèmes przedstawia SOLIDWORKS 2017

Dassault Systèmes przedstawia…
11 października podczas spotkania w Warszawie firma Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, zaprezentowała oprogramowanie SOLIDWORKS 2017. Dzięki niemu ponad 3,1 mln użytkowników - od start-upów po globalne organizacje - może obecnie oddziaływać na wszystkie zmysły klientów dzięki innowacyjnemu procesowi projektowania oraz łatwemu korzystaniu z aplikacji do modelowania 3D, dostępnej w każdym miejscu i na każdym urządzeniu.

SOLIDWORKS 2017 to środowisko projektowe 3D zintegrowane z platformą Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE, wspierające projektowanie, walidację, równoległą pracę oraz zarządzanie tworzeniem produktu, przy wykorzystaniu zintegrowanych aplikacji. SOLIDWORKS 2017 oferuje jeszcze wyższą wydajność oraz funkcjonalności wspierające proces produkcji bez obiegu dokumentacji papierowej, wykorzystując Model Based Definition oraz projektowanie płytek drukowanych (PCB). Zarówno nowi, jak i doświadczeni użytkownicy poprawią swoją produktywność dzięki symulacjom umożliwiającym analizę, rozwiązywanie problemów, wizualizację i weryfikację funkcjonalności projektów, zanim powstanie prototyp. Nowe narzędzia ułatwiają współdzielenie modeli 3D dla lepszej współpracy z dostawcami i klientami, a dynamiczne zarządzanie danymi o produkcie (Product Data Management) od fazy konceptualizacji do gotowego produktu poprawia koordynację zespołów rozlokowanych w odległych lokalizacjach.

- SOLIDWORKS 2017 wspomaga projektowanie i proces wytwarzania, oferując użytkownikowi ciekawsze doznania, nowe możliwości z zakresu rozwijających się technologii oraz usprawnioną równoległą pracę zespołów - powiedział Gian Paolo Bassi, CEO, SOLIDWORKS, Dassault Systèmes. - Każdego roku kierunek naszych prac rozwojowych wyznaczają rekomendacje społeczności SOLIDWORKS, aby stworzyć funkcjonalny pakiet produktów spełniających wymagania biznesu, projektantów i inżynierów. Cieszymy się, że możemy zaoferować jeszcze wyższą wydajność i możliwości dzięki SOLIDWORKS 2017.

Dassault Systemes


Wybrane nowe funkcje, produkty i ulepszenia optymalizujące proces projektowania, rekomendowane przez użytkowników i dostępne w ramach oferty SOLIDWORKS 2017:

Innowacja w projektowaniu obwodów PCB:
 • SOLIDWORKS PCB - doskonale integruje część elektroniczną i mechaniczną projektu dzięki połączeniu eksperckiego doświadczenia Altium w projektowaniu elektroniki oraz łatwości obsługi SOLIDWORKS.
 • Przyjazny interfejs użytkownika - zunifikowany pakiet narzędzi do schematów i rozmieszczenia elementów na płytkach pozwalający na optymalne prowadzenie ścieżek w oparciu o wytyczne projektowe (Interactive Routing, AutoRoute, Multi-Track, Differential Pair), lokalizowanie i dobór komponentów na podstawie danych od dostawców w czasie rzeczywistym oraz włączenie modeli SOLIDWORKS w środowisko projektowe PCB, a także weryfikację elektromechaniczną projektu.
Usprawniony proces projektowania, przy wykorzystaniu nowych możliwości i zwiększonej wydajności:
 • Wydajność modelowania - usprawnienie procesu modelowania dzięki nowym narzędziom do zaokrągleń i sfazowań oraz zaawansowanemu definiowaniu otworów. Umożliwiają one tworzenie w jednej operacji wielu różnych sfazowań, zmianę istniejących sfazowań na zaokrąglenia i na odwrót, co pozwala na wprowadzenie zmian w projekcie w ciągu kilku sekund. Możliwe jest też wykorzystanie istniejących otworów i zastosowanie do nich predefiniowanych specyfikacji oraz tworzenie stopniowanych otworów w jednej operacji.
 • Powierzchnie - eliminacja przeszkód w tworzeniu złożonych brył 3D, oszczędność czasu i uniknięcie rozwiązań zastępczych z nowymi funkcjami modelowania powierzchni, takimi jak zawijaj, wytłaczanie, grawerowanie, rysowanie czy wykorzystanie powierzchni splajnu.
 • Wiązania magnetyczne - pracując na dużych, skomplikowanych złożeniach łatwo rozplanujesz urządzenia i wolną przestrzeń, przygotowując części i złożenia jako zestawy z właściwymi punktami łączącymi, które umożliwią łatwe przeciąganie, upuszczanie i łączenie, a także zmianę położenia modeli.
Sprawdź poprawność projektu wykorzystując symulację:
 • Symulacja statyczna - wprowadź parametry, aby automatycznie podejmować decyzje.
 • Punkty aktywnych naprężeń - szybko identyfikuj krytyczne punkty modelu lub ustaw następne symulacje i zweryfikuj wyniki.
 • Konwersja za pomocą kliknięcia - jednym kliknięciem przełącz się pomiędzy liniową analizą statyczną, a analizą nieliniową lub dynamiczną.
 • RealView - wykorzystaj rezultaty symulacji w celu zaprezentowania innym analizy

Dassault Systemes

Poprawa współpracy dzięki usprawnieniu prac projektowych i umożliwieniu wykorzystania danych z obcych systemów:
 • 3D Interconnect - umożliwia pracę z wykorzystaniem neutralnych i macierzystych plików CAD. Pozwala na aktualizowanie plików części i złożeń, przy każdej zmianie w pliku źródłowym, dzięki poleceniu Aktualizuj Model, czy bezpośrednie otwieranie importowanych plików i traktowanie ich jako części bazowych. Tym sposobem staje się możliwa praca na różnych źródłach danych i sprawna współpraca z klientami i dostawcami.
 • eDrawings - umożliwia sprawną i precyzyjną współpracę dzięki możliwości wyświetlania wszystkich typów danych projektowych, od macierzystych formatów CAD po środowisko 3D Google Cardboard. Dane o produktach są dostępne w dowolnym miejscu z poziomu aplikacji mobilnych dla urządzeń z systemami Android i iOS.
Projektuj i zarządzaj dzięki integracji danych. Od pomysłu do produktu.
 • SOLIDWORKS PDM - usprawnia zarządzanie i współpracę zespołu przy opracowywaniu produktu poprzez kontrolowanie danych i dostęp do właściwej wersji projektu. Udoskonalone wsparcie dla SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition) dzięki automatycznie generowanym plikom PDF 3D, pozwala katalogować macierzyste pliki CAD w przechowalni oraz wspomaga zespół w odszukiwaniu danych projektu i zmian inżynierskich, by zoptymalizować proces projektowania.
 • SOLIDWORKS MBD - szybko i precyzyjnie komunikuje krytyczne informacje o produkcie w czasie prac produkcyjnych, dzięki takim funkcjom jak podstawowe wymiary oraz w pełni zautomatyzowany Biegunowy Schemat Wymiarowania, bezpośrednie odniesienia do krawędzi, czy łatwe tworzenie przekrojów geometrycznych zaprojektowanych powierzchni oraz tworzenie plików PDF 3D na różnych poziomach dokładności, w celu kontroli rozmiaru pliku i jakości.
Więcej informacji na temat SOLIDWORKS 2017, w tym prezentacje produktów i informacje o nadchodzących wydarzeniach dla resellerów, znajdują się na stronie internetowej producenta.

Dassault Systemes