Dassault Systèmes wprowadza usprawnienia w zakresie współdzielenia danych

Dassault Systèmes wprowadza…

Firma Dassault Systèmes ogłosiła wprowadzenie usprawnień w zakresie współdzielenia danych (ang. collaborative data science) na platformie 3DExperience. Klienci Dassault Systèmes będą mogli czerpać ze swoich zasobów danych przez nowe doświadczenia wirtualnych bliźniaków, w ramach których wiedza wydobywana z nieustrukturyzowanych danych tekstowych przekształcana jest w przydatne treści i spostrzeżenia. Jest to możliwe po przejęciu francuskiej prywatnej firmy Proxem, specjalizującej się w dziedzinie oprogramowania i usług przetwarzania semantycznego z zastosowaniem sztucznej inteligencji oraz dostarczającej rozwiązania do analizowania doświadczeń użytkowników.

Połączenie sztucznej inteligencji z funkcjonalnościami do modelowania i do przeprowadzania symulacji umożliwi użytkownikom platformy 3DExperience z różnych branż zastosowanie własnych danych oraz poprawienie ich jakości. Użytkownicy będą mogli automatyzować interpretację wiedzy zawartej w wymaganiach, regulacjach, wiadomościach od klientów oraz informacjach zwrotnych na temat jakości, umowach, a także w publikacjach naukowych, sprawozdaniach badawczych czy wynikach badań klinicznych, a następnie przekształcać tę wiedzę w kompletne doświadczenie wirtualnego bliźniaka. Daje to niespotykane wcześniej możliwości współdziałania, sprzyjające innowacjom, a jednocześnie ułatwiające planowanie i realizację zadań w całym przedsiębiorstwie. Pozwoli to również na oferowanie nowych usług przez Dassault Systèmes, takich jak pomoc przy opracowywaniu wymagań czy tworzeniu leków.

- Aby sztuczna inteligencja mogła być skalowalna i dawała powtarzalne wyniki, wymaga silnego i stabilnego modelu reprezentacji - powiedział Florence Hu-Aubigny, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Dassault Systèmes. - Wysokie kompetencje Proxem w zakresie semantycznej interpretacji danych z zastosowaniem sztucznej inteligencji oraz w dziedzinie automatyzacji stwarzają nowe szanse dla użytkowników platformy 3DExperience. Rozwiązania te ułatwiają bliskie kontakty z klientami, pacjentami i obywatelami poprzez uzyskiwanie wglądu w ich doświadczenia i oczekiwania, a także wzmacniają pozycję innowatorów biznesowych, dzięki zebranej kontekstowej wiedzy. Doświadczenia wirtualnych bliźniaków na platformie 3DExperience przenoszą sztuczną inteligencję na wyższy poziom, ukazując możliwości w dziedzinie zarządzania informacją do zastosowania w nowych obszarach. Firmy mogą doskonalić projektowanie produktów i podnosić ich jakość, aby stawać się bardziej konkurencyjnymi - twierdzi Hu-Aubigny.

Dassault Systèmes zintegrowało główne oprogramowanie firmy Proxem, tj. Proxem Studio, z platformą 3DExperience, aby móc uzupełnić funkcjonalności aplikacji do zarządzania informacjami Netvibes Exalead. Usprawnia to działanie zbioru dostępnych modeli opartych na sztucznej inteligencji, jednocześnie przekształcając wszystkie publiczne i powszechne treści w tzw. graf wiedzy (ang. knowledge graph) do wielokrotnego wykorzystywania w branży. Proxem Studio łączy techniki oparte o reguły, NLP oraz uczenie maszynowe, aby lepiej zrozumieć sieci dystrybucji, oczekiwania klientów, tendencje rynkowe i inne aspekty biznesu.

- Osiemdziesiąt procent wszystkich informacji ma postać nieustrukturyzowaną, nieprzydatną i zamkniętą w tekście. Wraz z Dassault Systèmes stworzymy wieloaspektowy graf wiedzy dla branży - powiedział François-Régis Chaumartin, założyciel Proxem.Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska


Reportaże

Forum

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Sg_1992

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-11

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01