Degradowalne opakowanie Heinz Plastics Polska

Degradowalne opakowanie Heinz…
Firma Heinz Plastics Polska była jednym z wystawców targów Packaging Innovations organizowanych w Warszawie przez grupę easyFairs. Podczas wystawy po raz pierwszy zaprezentowała absolutną nowość na polskim rynku opakowań kosmetycznych.

Heinz Plastics zademonstrował nowy typ opakowania z polipropylenu przeznaczonego dla branży kosmetycznej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że jest to pierwsza w naszym kraju stworzona z myślą o tym sektorze butelka zawierająca dodatek d2w, dzięki czemu ulegnie ona samodegradacji. Proces ten polega na utlenianiu i rozpadzie tworzywa sztucznego na poziomie cząsteczkowym. Można go zaprogramować zgodnie z cyklem życia produktu. Okres przydatności butelki o nazwie Wave to trzy lata. Moment, w którym rozpoczyna się degradacja zależy od kompozycji d2w. Opakowanie ulega samodegradacji w okresie do 5 lat po zadziałaniu czynników degradujących.

Główne przeznaczenie opakowania to przede wszystkim różnego rodzaju szampony oraz odżywki. – W tej chwili jeszcze nie ma klientów na nasze opakowanie, bo powstało ono dosłownie kilkanaście dni temu. Mamy jednak duże przekonanie, że znajdą się odbiorcy, gdyż z pewnością sięgnięcie po tego rodzaju nowoczesne i skuteczne rozwiązanie będzie świadczyć o odpowiedzialności marki, która się na nie zdecyduje – przyznała podczas Packaging Innovations Wioleta Nowocińska z firmy Heinz Plastics Polska.

W Polsce dystrybutorem dodatku d2w jest firma Ecoplastic Technologies, wcześniej znana jako Ecoplastic Polska.


Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22