Demag na targach K

Demag na targach K
Kilka modeli wtryskarek zaprezentuje na tegorocznych targach K w Düsseldorfie firma Demag. Na jej stoisku będzie można zobaczyć funkcjonujące maszyny, które będą wykonywać m.in. pokrywki, talerze, a także zakrętki do butelek.

Firma Demag, to jeden ze światowych liderów jeśli chodzi o produkcję wtryskarek. Jest producentem szerokiej gamy urządzeń o siłąch zwarcia od 250 kN do 30 000 kN.

Od 24 października, przez siedem dni, firma będzie uczestniczyć w największej imprezie dla branży tworzyw sztucznych - Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007.

Na swoim stoisku 15C, zlokalizowanym w hali nr 15, pokaże kilka modeli wtryskarek, które będą cały czas funkcjonować i wytwarzać produkty.

Koncern zademonstruje m.in. wtryskarki z serii Elite Line. Jedną z nich będzie wtryskarka El Exis S 550.

wtryskarka Demag


Są to trzypłytowe wtryskarki z zamykaniem w układzie kolanowym. Poszczególne modele wyposażone są w siły zamykania o parametrach od 100 ton do 700 ton. Wtryskarki nadają się przede wszystkim do produkcji opakowań cienkościennych. Charakteryzują się wysoką dynamiką procesu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii nawet o 50 proc.

Dzieje się tak dzięki opatentowanej koncepcji napędów. Urządzenia pracują z wysoką wydajnością dochodzącą do 38 tys. sztuk na godzinę. Jest to możliwe dzięki wykonaniu formy piętrowej przy jednoczesnej redukcji siły zamykania i czasie cyklu na tym samym poziomie. Wtryskarki wyposażone są też w niezależne napędy we wszystkich osiach maszyny. Zapewnia to ich precyzyjne funkcjonowanie.

Kolejną wtryskarką z seriiElite Line będzie model EL-EXIS S 300 do produkcji zakrętek do butelek. Wszystkie wtryskarki serii EL-EXIS S osiągają szczególnie krótkie czasy cykli, co zapewnia w porównaniu z maszynami hydraulicznymi znaczną redukcję zużycia energii. Osiągają przy tym dużą wydajność dla funkcji uplastyczniania i wtrysku oraz dużą dynamikę ruchu formy.

Inną prezentowaną wtryskarką będzie model Systec multi 160. Jest to kompletny system obejmujący wtryskarkę, odbiór i pakowanie. Seria Multu są to wtryskarki pionowe oraz do wtrysku wielokomponentowego. Skutecznie wykonują operacje związane z przeprowadzeniem wtrysku wielokomponentowego oraz wielokolorowego. Dysponują sterowaniem NC5 z ekranem dotykowym i klawiaturą obsługi oraz nowoczesnym systemem filtracji i chłodzenia oleju.

Czytaj więcej: Wtryskarki 534 Targi 1026

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83