Dociski Longlife o zwiększonej trwałości firmy Ganter

Dociski Longlife o zwiększonej…
Firma Ganter wprowadziła na rynek serie docisków o wydłużonej trwałości o nazwie "Longlife". Przeprowadzone przez spółkę testy potwierdziły, że nowe dociski zachowują swoje własności nawet po milionie cykli zaciskania. Nowe produkty oznaczone symbolami GN 910.1 i GN 910 są wynikiem rozwoju grupy docisków pionowych serii GN 810.

O wprowadzanej nowości mówi Filip Granowski z firmy Elesa+Ganter Polska.

- Ramiona dociskowe oraz ramiona dźwigni nowych docisków są wykonywane w formie odlewów kokilowych lub ciśnieniowych. Pozostałe elementy wykonane dotychczas z blach stalowych zostały wzmocnione. Dodatkowo wszystkie wymienione wyżej podzespoły docisków są cynkowane i chromianowane w celu zwiększenia odporności na korozję. Sworznie i tulejki przegubów są hartowane i szlifowane. Zapewnia to odpowiednią trwałość docisków przy zwiększonej sile docisku i wydłużonym okresie użytkowania. Dociski pionowe GN 910 i GN 910.1 różnią się od siebie sposobem montażu. Występuje w nich odpowiednio pionowa lub pozioma płaszczyzna montażu.

Śruby dociskowe firmy Ganter

Podstawowym elementem dociskowym zalecanym do współpracy z dociskami serii "Longlife" jest śruba dociskowa GN 804. Zastosowany w niej zestaw sprężyn talerzykowych umożliwia kompensację tolerancji wymiaru elementu mocowanego a regulacja wstępnego napięcia sprężyn daje możliwość ustawienia żądanej siły docisku. Dostępne są również inne elementy dociskowe np. śruby dociskowe z wulkanizowaną poduszką gumową. Grupę śrub dociskowych uzupełniają elementy wykonane ze stali, stali nierdzewnej lub tworzyw sztucznych.

Grupa Elesa+Ganter jest specjalistą w produkcji znormalizowanych elementów do różnego rodzaju maszyn. Marka została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy: Elesa i Otto Ganter.

Dociski pionowe GN 910 i GN 910.1 firmy Ganter

Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie funkcjonalność, innowacyjność, wytrzymałość oraz dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. "International Forum Design Award", "Compasso d'Oro" w Mediolanie i "Design Center" w Stuttgarcie. Marka jest obecna w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska