Dodatki do przetwórstwa w ofercie VGT Polska

Dodatki do przetwórstwa w… Dodatki procesowe spełniają obecnie bardzo ważną rolę w procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych, odpowiadając za uszlachetnianie przetwarzanego surowca lub wpływając na zmianę parametrów procesu przetwórczego.

Mając na uwadze znaczenie tych parametrów, spółka VGT Polska stworzyła ofertę swoich produktów w oparciu o wyroby firm, gdzie najwyższa jakość jest najważniejszym kryterium. Przedstawiciele spółki przekonują, że misją firmy jest dostarczenie produktów najwyższej jakości, z gwarancją najlepszej relacji poziomu ceny do poziomu jakości.

Wśród oferowanych dodatków na wyróżnienie zasługują m.in. środki spieniające Plastronfoam firmy Plastron. W przeprowadzonych testach i wdrożeniach u klienta środki Plastronfoam wielokrotnie potwierdziły swoją wysoką jakość, która wyróżnia je na tym specyficznym rynku, wśród konkurencyjnych produktów. Rekomendację stanowią również klienci zwracający się do firmy VGT z polecenia innych firm, mający problemy ze spienianiem tworzyw w trakcie procesu przetwórczego.

Zdarza się często, że element o skomplikowanym kształcie, dla którego standardowy, średniej jakości środek spieniający (nawet jednego z najbardziej znanych międzynarodowych producentów na rynku) stwarza problemy w postaci srebrzenia na powierzchni elementu. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie środka spieniającego Plastronfoam oraz fachowego doradztwa technologicznego. Połączenie tych dwóch czynników w zdawałoby się beznadziejnym przypadku okazuje się idealnym i jedynie skutecznym rozwiązaniem. W konsekwencji problem jest rozwiązany, a klienci dziwią się, że sposób był taki prosty - należało tylko wybrać produkt z oferty VGT Polska.

Jako przykład sztandarowy można podać element poszycia drzwi nowego modelu Porsche 911, który - wytwarzany w standardowy sposób - powodował bardzo dużą ilość elementów wybrakowanych. Użycie środków spieniających uznawanych za renomowane powodowało pojawienie się srebrzenia na powierzchni elementu. Dopiero zastosowanie środka spieniającego Plastronfoam D40 wyeliminowało problemy z przetwórstwem, zapewniając idealną powierzchnię oraz dodatkowo pozwalając na skrócenie czasu cyklu o 15 proc.

 Element poszycia drzwi nowego modelu Porsche 911 przy użyciu Plastronfoam D40

Element poszycia drzwi nowego modelu Porsche 911 przy użyciu Plastronfoam D40


Na dzień dzisiejszy firma VGT Polska jest jedynym dostawcą na rynku oferującym najlepszej jakości, skuteczny i w pełni funkcjonalny środek spieniający Plastronfoam do spieniania elementów wytwarzanych metodą rozdmuchu, co mogą już potwierdzić wiodące w branży opakowań firmy produkcyjne.

Produkt wywodzący się z grupy środków spieniających, fizyczny nukleant Plastron NUC C20, z powodzeniem funkcjonuje w wielu branżach, pozwalając na optymalizację procesu wtrysku, przyspieszenie produkcji nawet o 25 proc. Bardzo wielu klientów stosuje ów środek i jest z niego zadowolonych. Zdobywa on istotne znaczenie na rynku branży tworzyw sztucznych, nawet w tak trudnej dziedzinie jak motoryzacja.

Przykład zmian czasów cyklu produkcji z zastosowaniem Plastron NUC C20

Przykład zmian czasów cyklu produkcji z zastosowaniem Plastron NUC C20


Firmy, które zastosowały produkt Plastron NUC C20 w swojej produkcji, generują znaczne oszczędności w procesie produkcyjnym. Przetwórstwo odbywa się w niższych temperaturach, generując oszczędności zużycia energii, a w konsekwencji produkt końcowy staje się bardziej konkurencyjny na rynku.

Czytaj więcej:
Urządzenia peryferyjne, suszarki, podajniki
 

Urządzenia peryferyjne, suszarki, podajniki, dozowniki, termostaty, regulatory gorących kanałów, bezchemiczne uzdatnianie wody, granulaty czyszczące, termowizja

Polska, 31-573 Kraków, Plac Błonie-Beszcz 2

Reportaże

Forum