Dorośli i młodzi będą łapać zająca

Dorośli i młodzi będą łapać…
Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego „Złap zająca” dedykowanego firmom chemicznym skupionym w międzynarodowym Programie Responsible Care („Odpowiedzialność i Troska”). Tym razem w szranki przyrodniczej rywalizacji staną nie tylko pracownicy tych firm, ale również ich dzieci.

Jak to trafnie określił Henryk Latoś - Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia.

Na łonie natury, z aparatem fotograficznym w rękach do września b.r. bawić się i rozwijać swoje umiejętności dostrzegania walorów natury, najbliższego otoczenia, odkrywania miejsc przyrodniczo cennych, będą pracownicy i ich dzieci z 19 firm chemicznych (ANWIL S.A., AZELIS Poland Sp. z o.o.,Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., BASF POLSKA Sp. z o.o., Branżowa Organizacja Odzysku S.A., Fosfan S.A., GROLMAN Sp. z o.o., IKS „Solino” S.A., Kosmet-Rokita Sp. z o.o., LUVENA S.A., ORLEN Eko Sp. z o.o., PCC Rokita S.A., Petrochemia - Blachownia S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., PTS WAK-TRANS Sp. z o.o., ZAK S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A., Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" S.A., Zakłady Chemiczne "Police" S.A.) skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”®.

Zwieńczeniem VII edycji konkursu „Złap zająca” będzie wybranie przez jury najlepszych zdjęć w trzech kategoriach: z życia roślin, z życia zwierząt, krajobraz i jego elementy oraz wyłonienie przez internautów swoich „faworytów” również w każdej z tych trzech kategorii.

Juniorzy będą natomiast rywalizować w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-VI, gimnazja). Ich zadaniem będzie wykonanie dowolną techniką zdjęć fauny prezentujących ciekawe, intrygujące i niezwykłe jej okazy.

Na wszystkich oprócz wyśmienitej zabawy, czekają atrakcyjne nagrody.
Plony dotychczasowych  edycji konkursów oraz informacje na temat tegorocznej VII edycji konkursu „Złap Zająca” oraz I edycji konkursu „Złap Zająca”- Junior, można znaleźć na stronie internetowej www.zlapzajaca.pl.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą konkursu jest firma ZAK S.A. z Kędzierzyna – Koźla, organizatorem krajowym jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”® przy współpracy z firmami realizującymi Program „Odpowiedzialność i Troska”®.

Czytaj więcej: Ekologia 321 Konkursy 133