Dospel Plastics na targach Plastpol 2008

Dospel Plastics na targach…
Znane są już szczegóły ekspozycji firmy Dospel Plastics podczas tegorocznych targów Plastpol. Na największej w Polsce imprezie targowej dla branży tworzyw sztucznych Dospel Plastics zaprezentuje m.in. energooszczędną hydrauliczną wtryskarkę typu Mars.

Jak tłumaczy Daniel Kruszyński z działu reklamy i promocji spółki hitem Dospel Plastics w trakcie zbliżającego się Plastpolu ma być energooszczędna hydrauliczna wtryskarka typu Mars. Firma pokaże model Mars MA250 o sile zacisku 250 ton. Na stoisku firmy będzie ją można zobaczyć podczas pracy. Na wtryskarce produkowana będzie bowiem apteczka samochodowa (wypraskę 280g ) w cyklu trwającym ledwie 29 sekund.

- Całkowite zużycie energii przez Marsa wraz z manipulatorem to 3,8 - 4,0 kWh. Aby to udowodnić wystawca ma zainstalować odpowiednie mierniki energii. Tak duże oszczędności zapewnia specjalny układ pompy hydraulicznej i silnika, który ją napędza - opowiada Daniel Kruszyński. - Japońska pompa zębata nowej generacji napędzana jest przez silnik synchroniczny zasilany z falownika niemieckiej produkcji. Układ ten reguluje ciśnienie w układzie i wydajności pompy z bardzo wysoka dokładnością. Czas wykonania polecenia z czujnika to 50 ms. Wtryskarka w fazie docisku i chłodzenia pobiera minimalną ilość energii elektrycznej, stąd wspomniane oszczędności.

Wtryskarka Mars

Omówiona wtryskarka to nie jedyna maszyna, którą pokaże Dospel. Firma wystawi także najnowszy produkt tajwańskiego koncernu Haitian, którego jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce. Bezie to w pełni elektryczna wtryskarka produkowana w niemieckiej firmie Zhafir.

Wtryskarka o nazwie Venus typu VE230 posiada kolanowy układ zamykania o sile zamknięcia formy 230 ton. Prędkość wtrysku to 250 mm/s i pojemności 412 cm3. Wszystkie posiadane przez nią napędy są serwoelektryczne.

Venus sterowana jest sterownikiem szwajcarskiej firmy Sigmatek. W ubiegłym roku maszyna przeszła testy w Anglii, które porównywały ją z dwiema elektrycznymi wtryskarkami znanych zachodnich firm. Wyniki jakie uzyskano zaskoczyły nawet niezależnych ekspertów. Wtryskarka Venus VE230 uzyskała efekt nierównomierności nie przekraczający w każdym parametrze 0,052 proc.

Wtryskarka Venus

Podczas targów Plastpol, które odbędą się w Kielcach w dniach 27-30 maja, Dospel Plastics obecny będzie w pawilonie C na stoisku nr 1.

Czytaj więcej: Targi 981 Wtryskarki 513

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81