Drukuj

Dr Jörg Schottek nowym CEO Grupy Hromatka Dr. Jörg Schottek is the new CEO of the Hromatka Group

Dr Jörg Schottek nowym CEO Grupy Hromatka
Dr Jörg Schottek objął stanowisko CEO grupy Hromatka. Doktor chemii i były szef firmy Albis przejmuje odpowiedzialność za spółki gupy Hromatka, które specjalizują się w technicznych tworzywach sztucznych – Grässlin Kunststoffe, (Niemcy), Plastoplan (Austria, Słowacja, Węgry, Polska, Czechy), Lenorplastics (Szwajcaria), Aectra Plastics (Rumunia i Bułgaria), Polymix IP (Francja) i SAX Polymers (Szwajcaria, Austria i Rumunia).

Dzięki pracy w przeszłości na różnych stanowiskach w międzynarodowych organizacjach, w tym w Hoechst i Celanese (dawniej Ticona), dr Jörg Schottek posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze tworzyw sztucznych i w dystrybucji. W ostatnim czasie dr Jörg Schottek z powodzeniem kierował grupą Otto Krahn i był odpowiedzialny m. in. za grupę Albis i Krahn Chemie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy tak doświadczonego managera jakim jest dr Jörg Schottek. Naszym celem jest oferowanie naszym klientom najlepszych produktów renomowanych dostawców w odpowiednim czasie i w ten sposób przyczynianie się do wzrostu naszego udziału w rynku,również poprzez rozwój rynków lokalnych. Nadal naszym celem jest penetracja nowych rynków, jak również przekonywanie klientów do naszych koncepcji, doświadczenia, dynamizmu i entuzjazmu - powiedział właściciel firmy Hans Hromatka.

Razem z Rogerem Geissbergerem i dr Rolandem Lohnertem dr Schottek będzie odpowiedzialny za operacyjny i strategiczny rozwój grupy Hromatka. Hans i Alexander Hromatka będą nadal zaangażowani we wszystkie strategiczne zagadnienia grupy.

Grupa Hromatka stała się znaczącym dystrybutorem na rynku tworzyw sztucznych w Europie. Grupa posiada szerokie portfolio produktów, z silną międzynarodową orientacją i fachową wiedzą. Kompleksowa oferta firmy jest uzupełniania przez własne kompoundy, które są produkowane w trzech fabrykach pod marką SAX Polymers.

- Czekam z niecierpliwością na moje nowe zadanie i jestem przekonany, że będziemy dalej pisać historię sukcesu grupy Hromatka - powiedział dr Jörg Schottek w swoim oświadczeniu.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 352