Dr Jörg Schottek nowym CEO Grupy Hromatka

Dr Jörg Schottek nowym CEO… Dr Jörg Schottek objął stanowisko CEO grupy Hromatka. Doktor chemii i były szef firmy Albis przejmuje odpowiedzialność za spółki gupy Hromatka, które specjalizują się w technicznych tworzywach sztucznych – Grässlin Kunststoffe, (Niemcy), Plastoplan (Austria, Słowacja, Węgry, Polska, Czechy), Lenorplastics (Szwajcaria), Aectra Plastics (Rumunia i Bułgaria), Polymix IP (Francja) i SAX Polymers (Szwajcaria, Austria i Rumunia).

Dzięki pracy w przeszłości na różnych stanowiskach w międzynarodowych organizacjach, w tym w Hoechst i Celanese (dawniej Ticona), dr Jörg Schottek posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze tworzyw sztucznych i w dystrybucji. W ostatnim czasie dr Jörg Schottek z powodzeniem kierował grupą Otto Krahn i był odpowiedzialny m. in. za grupę Albis i Krahn Chemie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy tak doświadczonego managera jakim jest dr Jörg Schottek. Naszym celem jest oferowanie naszym klientom najlepszych produktów renomowanych dostawców w odpowiednim czasie i w ten sposób przyczynianie się do wzrostu naszego udziału w rynku,również poprzez rozwój rynków lokalnych. Nadal naszym celem jest penetracja nowych rynków, jak również przekonywanie klientów do naszych koncepcji, doświadczenia, dynamizmu i entuzjazmu - powiedział właściciel firmy Hans Hromatka.

Razem z Rogerem Geissbergerem i dr Rolandem Lohnertem dr Schottek będzie odpowiedzialny za operacyjny i strategiczny rozwój grupy Hromatka. Hans i Alexander Hromatka będą nadal zaangażowani we wszystkie strategiczne zagadnienia grupy.

Grupa Hromatka stała się znaczącym dystrybutorem na rynku tworzyw sztucznych w Europie. Grupa posiada szerokie portfolio produktów, z silną międzynarodową orientacją i fachową wiedzą. Kompleksowa oferta firmy jest uzupełniania przez własne kompoundy, które są produkowane w trzech fabrykach pod marką SAX Polymers.

- Czekam z niecierpliwością na moje nowe zadanie i jestem przekonany, że będziemy dalej pisać historię sukcesu grupy Hromatka - powiedział dr Jörg Schottek w swoim oświadczeniu.

Czytaj więcej: