Duża inwestycja firmy Bianor

Duża inwestycja firmy Bianor
Firma Bianor uruchomiła w Białymstoku swoją nową fabrykę.

Otwarcie zakładu miało miejsce wczoraj, w czwartek 4 października. Obiekt ulokowano na terenie białostockiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja kosztowała ok. 30 mln zł. Jest rozwinięciem obecności holenderskiej spółki w naszym kraju. Dotychczas spółka obiekty wynajmowała, teraz przeniosła się jednak na swoje.

Pierwsze kroki w Polsce Bianor stawiał już w 1997 r. Pojawił się, bo jego kooperant w postaci koncernu Philips, postanowił przenieść do naszego kraju własną produkcję. W ślad za tym podążył Bianor. Wtedy we współpracy chodziło o dostarczanie tworzywowych części do odkurzaczy, nieco później elementów do ekspresów do kawy. Dzisiaj zakres zadań i odbiorców Bianora znacznie wzrósł.

Firma produkuje przy wykorzystaniu technologii wtrysku elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby producentów sprzętu AGD, elektronarzędzi, filtrów do wody czy dziecięcych fotelików samochodowych. Jest dostawcą gotowych rozwiązań dla japońskiej Makity, niemieckiej spółki Brita oraz amerykańskich koncernów Esselte i Newell Rubbermaid. W naszym kraju współpracuje z Zelmerem.

Ciekawym projektem jest też kooperacja z MeadWestvaco, czyli wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie opakowań dla produktów szybko zbywalnych w kosmetyce, ochronie zdrowia, żywności i napojach.

Bianor dostarcza plastikowe pojemniki dla jednego z klientów MWV. W tym celu zbudowany został w pełni zautomatyzowany proces, zawierający formowanie wtryskowe, etykietowanie w formie, montaż i testowanie.

W skład parku maszynowego Bianora wchodzi ponad 50 wtryskarek firm Engel, Battenfeld, Stork, KraussMaffei.

Inwestycja Holendrów to wymierne korzyści dla regionu. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 420 pracowników, przy czym 150 z nich to osoby, które dopiero teraz zostały w firmie zatrudnione. Przez pięć lat Bianor jest zobowiązany utrzymać ilość zadeklarowanych na początku stanowisk.

- Będziemy dalej się rozwijać. Mamy plany dalszej rozbudowy naszego zakładu, więc to jeszcze nie koniec – mówił wczoraj Hans de Haas, prezes Bianoru.


Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Aktualizacja

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska