Duża inwestycja firmy Bianor

Duża inwestycja firmy Bianor…
Firma Bianor uruchomiła w Białymstoku swoją nową fabrykę.

Otwarcie zakładu miało miejsce wczoraj, w czwartek 4 października. Obiekt ulokowano na terenie białostockiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja kosztowała ok. 30 mln zł. Jest rozwinięciem obecności holenderskiej spółki w naszym kraju. Dotychczas spółka obiekty wynajmowała, teraz przeniosła się jednak na swoje.

Pierwsze kroki w Polsce Bianor stawiał już w 1997 r. Pojawił się, bo jego kooperant w postaci koncernu Philips, postanowił przenieść do naszego kraju własną produkcję. W ślad za tym podążył Bianor. Wtedy we współpracy chodziło o dostarczanie tworzywowych części do odkurzaczy, nieco później elementów do ekspresów do kawy. Dzisiaj zakres zadań i odbiorców Bianora znacznie wzrósł.

Firma produkuje przy wykorzystaniu technologii wtrysku elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby producentów sprzętu AGD, elektronarzędzi, filtrów do wody czy dziecięcych fotelików samochodowych. Jest dostawcą gotowych rozwiązań dla japońskiej Makity, niemieckiej spółki Brita oraz amerykańskich koncernów Esselte i Newell Rubbermaid. W naszym kraju współpracuje z Zelmerem.

Ciekawym projektem jest też kooperacja z MeadWestvaco, czyli wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie opakowań dla produktów szybko zbywalnych w kosmetyce, ochronie zdrowia, żywności i napojach.

Bianor dostarcza plastikowe pojemniki dla jednego z klientów MWV. W tym celu zbudowany został w pełni zautomatyzowany proces, zawierający formowanie wtryskowe, etykietowanie w formie, montaż i testowanie.

W skład parku maszynowego Bianora wchodzi ponad 50 wtryskarek firm Engel, Battenfeld, Stork, KraussMaffei.

Inwestycja Holendrów to wymierne korzyści dla regionu. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 420 pracowników, przy czym 150 z nich to osoby, które dopiero teraz zostały w firmie zatrudnione. Przez pięć lat Bianor jest zobowiązany utrzymać ilość zadeklarowanych na początku stanowisk.

- Będziemy dalej się rozwijać. Mamy plany dalszej rozbudowy naszego zakładu, więc to jeszcze nie koniec – mówił wczoraj Hans de Haas, prezes Bianoru.


brak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska