Dwa nowe produkty firmy Elesa+Ganter

Dwa nowe produkty firmy Elesa+Ganter
Elesa+Ganter wprowadziła na rynek dwa nowe produkty: mechanizm pozycjonujący w formie zestandaryzowanych komponentów oraz specjalne wibroizolatory.

Jeśli chodzi o pierwszą nowość to mechanizm taki może być stosowany do kątowego pozycjonowania dwu współpracujących elementów, a jego komponentowa struktura daje możliwość elastycznego dopasowania sie do określonych warunków zabudowy. Elementami bazowymi układu są pierścienie pozycjonujące wykonane ze stali anodowanej, oksydowanej na czarno. Anodowanie zapewnia im zwiększoną odporność na ścieranie i dodatkowo zabezpiecza przed korozja.

- Powierzchnie robocza każdego z pierścieni stanowi nacięte na jednej z powierzchni czołowych zazębienie (60 zębów o kacie pochylenia 60 st.). Dostępne są cztery standardowe wykonania pierścieni pozycjonujących. Dodatkowymi elementami mechanizmu pozycjonującego są: sprężyna rozsprzęglająca, mieszek ochronny oraz element umożliwiający szybkie zasprzęglenie mechanizmu - tłumaczy Krzysztof Stutko z firmy Elesa+Ganter.

Dwa nowe produkty firmy Elesa+Ganter

Druga z nowości firmy to wibroizolatory, czyli elementy z gumową podkładką redukującą przenoszenie drgań i wibracji. Produkt ten jest efektem ponad dziesięcioletnich doświadczeń firmy w produkcji elementów pozycjonujących. Wibroizolatory mogą być stosowane w maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.

- Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość, jak i zdrowie osób je obsługujących. Elementy antywibracyjne mają za zadanie zmniejszenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań. Dla prawidłowego doboru wibroizolatora niezbędne jest określenie podstawowych parametrów "zwalczanego" rodzaju zakłóceń (wibracji, uderzeń, hałasu) i wymaganego minimalnego stopnia ich wytłumienia - tłumaczy Krzysztof Stutko z firmy Elesa+Ganter.

Do parametrów tych należą: częstotliwość zakłóceń, wynikająca zazwyczaj z częstotliwości obrotowej elementów wirujących; obciążenie pojedynczego elementu izolacyjnego, wynikające z podziału masy urządzenia na ilość elementów izolujących oraz wymagany stopień wytłumienia.

Dwa nowe produkty firmy Elesa+Ganter

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Została powołana do życia przez dwie współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001. Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych takich jak dźwignie, dociskacze, uchwyty, pokrętła, elementy ustalające oraz wiele wykonań specjalnych.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska