Dwie dekady obecności spółki Michelin w Olsztynie

Dwie dekady obecności spółki…
2 grudnia br. minęło 20 lat od przejęcia olsztyńskiej fabryki opon przez koncern Michelin. Przed dwiema dekadami François Michelin, dyrektor zarządzający Grupy Michelin, podpisał umowę ws. objęcia większościowego pakietu akcji spółki Stomil-Olsztyn. Obecnie olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie.

Michelin rozpoczął działalność handlową w Polsce w 1994 r. Rok później obejmując większościowy pakiet Stomilu Olsztyn, Michelin rozpoczął proces inwestycyjny, rozbudowę i modernizację fabryki. W czasie minionych 20 lat Michelin zainwestował w olsztyńską fabrykę ponad 700 mln euro. Dzięki inwestycjom fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Powierzchnia fabryki Michelin w Olsztynie wynosi 187 hektarów. Michelin produkuje w niej opony do samochodów osobowych, 4x4, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową.

Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Zatrudnia około 4,5 tys. osób. Dyrekcja handlowa firmy znajduje się w Warszawie.

Czytaj więcej: Opony 43 Guma, kauczuk 168